1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kızılay Kan Merkezi kampanyaya devam ediyor
Kızılay Kan Merkezi kampanyaya devam ediyor

Kızılay Kan Merkezi kampanyaya devam ediyor

DİYARBAKIR- Kızılay Kan Merkezi tarafından başlatılan kampanya devam ediyor.

A+A-
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki hastalara kan takviyesi yapmak üzere Diyarbakır'ın Sur ilçesi Ulu Camii önünde kurulan kan bağış konteynırı ile 'Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır' adı altında başlatılan kan kampanyası devam ediyor.
 
Yaklaşık altı ay önce kan konteynırının kurulduğunu belirten Kızılay Kan Merkezi'nde görevli doktor Adnan Küçüker, vatandaşın sokakta gezinirken konteynırı fark edip kan bağışında bulunabilmelerini sağladıklarını söyledi.
 
Hastanelerin merkezlere uzak düşmesi nedeniyle konteynır kurduklarını dile getiren Küçüker, "Bu güne kadar çok sayıda kişi gelip de bize kan bağışında bulunmadı ama bundan sonra daha fazla kişinin gelip bize kan bağışında bulunması temennisinde bulunuyorum.
Vatandaşın kan bağışında bulunabilmesi için öncelikle formu doldurmaları gerekir. Formda bulunan tüm soruların tek tek okunup yanıtlanması gerekir. İnsanlarımız bazen acelecilikten bazen de belki zaman yetersizliğinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Soruları okumadan işaretliyorlar. Bunun sonucunda çok ciddi problemler doğuyor'' dedi. 
 
Bölgede kan bağışında çok az sayıda yapıldığını anlatan Küçüker, yapılan kan bağışlarının bölgedeki ihtiyacı gidermediğini ve bu yüzden bölge dışından kan takviyesi yaptıklarını aktardı.
 
(EMA-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT