1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kızılay imaj yeniledi
Kızılay imaj yeniledi

Kızılay imaj yeniledi

Vali Mustafa Toprak, Kızılay'ın geçmişte yaşanan bir takım olumsuz hadiselerin yarattığı olumsuz imajını yeni teşkilat yapılanması yeni hizmet anlayışı, heyecanı ve arzusuyla bütünleşen yeni misyonu ile değiştirdiğini vurguladı. Toprak,”Kızılay son yıllar

A+A-
Son genel kurul ile ibra edilerek göreve yeniden seçilen Kızılay Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri aynı zamanda Kızılay Diyarbakır Şubesi Onursal Başkanı olan Vali Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.
 
Kızılay Diyarbakır Şube Başkanı Hikmet Hamzaoğlulları, Yönetim Kurulu üyelerinden Genel Sekreter Abdulmuttalip Akıncı ve yönetim kurulu üyeleri Şeyhmus Ayla ile Vedat Gölcük' ten oluşan heyet ziyaret çerçevesinde Vali Toprak'a Kızılay Diyarbakır Şubesi faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.
 
Kızılay Genel Sekreteri Abdulmuttalip Akıncı, yoğun programına rağmen kendilerini kabulü ve Kızılay Diyarbakır Şubesine vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ederek kurum çalışmaları hakkında bilgi verdi.
 
TOPRAK: 'KIZILAY'IN YENİ İMAJI HEYECAN VERİCİ'
 
Daha sonra söz alan Kızılay Diyarbakır Şube Başkanı Hikmet Hamzaoğlulları ise Kızılay Diyarbakır Şubesi olarak 2012 yılında ihtiyaç sahibelerine 20 ton kavurma şeklinde et ve binlerce poşet giyisi dağıtıklarını kaydederek,tüm bunların yanı sıra Van depremzedeleri için gıda maddeleri, çocuk bezi, mama, ısıtıcı gibi zaruri ihtiyaç malzemelerini depremzedelerimize ulaştırmanın onurunu yaşadıklarını belirtti.
 
Vali Toprak ise Kızılay'ın geçmişte yaşanan bir takım olumsuz hadiselerin yarattığı olumsuz imajını yeni teşkilat yapılanması yeni hizmet anlayışı, heyecanı ve arzusuyla bütünleşen yeni misyonu ile değiştirdiğini vurguladı. Toprak, son yıllarda başta yurdumuzda meydana gelen ve ülkeyi derin acılara sevk eden deprem felaketleri ve benzeri diğer doğal felaketlerde göstermiş olduğu üstün hizmet anlayışı ile Kızılay'ının gönüllerde taht kurduğunu belirtti.
 
'BU BİR VİCDAN VE YÜREK MESELESİDİR'
 
Vali Toprak, Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görmekte olan ülkenin her yerinden gelen vatandaşların refakatçilerine hizmet sunan Şefkat Evinde, Kızılay Diyarbakır Şubesi'nin katkıları ile her sabah 200'e yakın vatandaşa çorba ve ekmek ikram edilmesin çok hayırlı bir hizmet olduğun da ifade ederek, “ Bu bir vicdan bu bir yürek meselesidir.
 
Diyarbakır'ımızın neresinde bir ihtiyaç sahibi vatandaşımız varsa bulup gereken yardım elini uzatmalısınız. İnsanımız yüreği ile vicdanını ile size her türlü katkıyı sağlamaya her zaman hazırdır. Biz de Devletimizin temsilcileri olarak yürütmüş olduğunuz bu hayırlı hizmetlerde sizlere gereken maddi ve manevi tüm katkıları bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sunmaya hazırız.' dedi.
 
Ziyaret, Kızılay Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinin Vali Toprak'a Kızılay'a vermiş olduğu desteklerden ötürü Türk Kızılay'ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar adına bir plaket sunması ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT