1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kızılay Diyarbakır şubesinde Ramazan alarmı
Kızılay Diyarbakır şubesinde Ramazan alarmı

Kızılay Diyarbakır şubesinde Ramazan alarmı

Bin aydan daha hayırlı olan mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla, Kızılay Diyarbakır Şubesi, geleneksel hale getirdiği geniş kapsamlı çalışmalarına start verdi.

A+A-
Kızılay Diyarbakır Şubesi'nin mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla, yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kızılay Diyarbakır Şubesi Başkanı Hikmet Hamzaoğulları, her yıl giderek artan bir heyecan ve şevk ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.
 
Hamzoğulları şunları söyledi: 'Her sene olduğu gibi, bu sene de 6 bin kişiyi kapsayan bir program dahilinde, bin Ailemize Ramazan Ayı boyunca, her gün iki çeşit yemek, aile nüfusuna yetecek kadar ekmek ve haftada dört gün boyunca tatlı dağıtımını gerçekleştiriyoruz'.
 
Bu yıl da, geçen yıl olduğu gibi, Kızılay Diyarbakır Şubesi yönetim kurulu üyeleriyle beraber, ilimiz valisi Mustafa Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret ettiklerini belirten Hamzaoğulları şöyle devam etti:
 
'Sayın Valimiz her yıl olduğu gibi, bu yıl da ilimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan (SYDV), yardım yapılacağını beyan etti.1 Ay boyunca, muhtelif gıda maddeleri ihtiyacımıza binaen şubemize teslim edilecek ve bedeli ilimiz valiliği tarafından karşılanacaktır'.
 
HAYIRLI BİR TELAŞ İÇİNDEYİZ
 
Kızılay Şube Başkanı Hamzaoğulları, her yıl olduğu gibi, bu yıl da fakir ve yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını rahatlıkla temin edebilmek için yönetim kurulu üyelerimiz ile beraber gerekli plan ve programları yaparak, çalışmaların sağlıklı bir zeminde devam edebilmesi için gerekli önlemleri aldıklarını belirtti.Şube Başkanı Hamzaoğulları şunları söyledi:
 
'Ancak çalışmaların aksamaya mahal vermeden devam edebilmesi için, vatandaşlarımızın da bizlere yardımcı olması gerekiyor. Bu hususta kurumumuza özel olarak yardımlarda bulunan bağışçılarımıza, her yıl olduğu gibi, bu yıl da gerekli duyular yapıldı ve mektuplar gönderildi.
Yani Ramazan Ayı henüz gelmeden biz gerekli tüm altyapı çalışmalarını tamamlayıp, ilk gün itibariyle çalışmalarımıza başladık.
 
Bazı kurumlar ve hayırsever şahıslar, 1 günlük yemek bedelini karşılamak suretiyle, dağıtılan yemeklerin kendi nam ve hesapları adına dağıtılmasını talep ettikleri takdirde, bu hususta da onlara yardımcı oluyoruz.
 
Ankara ve İstanbul'da ikamet eden bazı hayırsever hemşehrilerimizin bizlere yardım ettiği, kamuoyunun malumudur. Bu kimselere müteşekkir olduğumuzu, bir kez daha belirtmek isterim.
 
Ayrıca, gerek şubemiz envanterinde kayıtlı olan ve gerekse şubemize müracaat eden ihtiyaç sahibi fakir vatandaşlarımıza muhtelif gıda yardımları da, aralıksız olarak devam etmektedir.
Ankara'da bazı vatandaşlarımız Kızılay Genel Merkezine müracaata bulunarak, Adak kurbanlarını şubemizce kesilmesini talep etmekteler. Bu hususta, yine her yıl olduğu gibi gerekli hijyenik koşullar altında, Dini vecibeler doğrultusunda, yılda birkaç defa Adaklar kesilip şubemiz tarafından 3'er kilogramlık poşetler halinde vatandaşlarımıza dağıtılmaktadır.
 
DAHA BÜYÜK BİR BİNAYA İHTİYAÇ VAR
 
1953 yılından bu yana mülkiyeti kurumumuza ait olan tarihi değere sahip binamızda, hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz.Ancak ilimiz her geçen gün büyümekte ve nüfusu da artış göstermekte. Buna paralel olarak kurumumuza müracaat eden ve yardım almak isteyen vatandaşlarımızın sayısı da her geçen gün artmakta.
 
Daha geniş ve modern bir binaya ihtiyaç duyuyoruz. Böylelikle giderek artan potansiyele daha seri ve sağlıklı bir şekilde cevap verebiliriz. Bu konuda ilgili makamlar nezdinde müracaatta bulunduk.
 
YENİ BİR BİNA VE TALEBE YURDU
 
Yeni bir bina için Bir kaç yer tespiti mümkün oldu. Bunlardan herhangi biri Kızılay'a tahsis edilmesi halinde, tüm mimari çalışmaları yaparak, gerekli müştemilatlarıyla, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek donanımda bir binayı Kızılay'a kazandırma çabası içindeyiz.
 
Ayrıca, geniş bir arsa bulunması halinde, talebe yurdu inşaatını da düşünmekteyiz ve bu da, yeni projelerimiz arasında yer almaktadır. Sayın Valimiz, bu konuda bizlere gerekli yardım ve yakınlığı her zaman için göstermektedir.
 
Bir diğer önemli husus ise, hayırsever, hamiyetperver vatandaşlarımızın Kızılay'a sahip çıkması ve yapılan çalışmalara destek olmasıdır.Kardeşlik zincirine yeni halkalar eklemek isteyen hayırsever vatandaşlarımızı, kurumumuza bekliyoruz. Buyursunlar, çalışmaların nasıl bir zeminde yürütüldüğüne bizzat kendileri şahit olsunlar.
 
Nitekim Kızılay'a duydukları güven dolayısıyla, bazı vatandaşlarımız Ramazan Ayı boyunca, kendi tasarruflarıyla fakir ve yardımca muhtaç vatandaşlara zekât ve gıda yardımlarını, bizler aracılığıyla yapmaktalar'. 
 

HABERE YORUM KAT