1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kız öğrencilerin hentbol başarısı
Kız öğrencilerin hentbol başarısı

Kız öğrencilerin hentbol başarısı

DİYARBAKIR- Hentbolda Diyarbakır şampiyonu olan İnce Hıdır Köyü Ortaokulu kız takımının elde ettiği başarı Ergani'de sevinçle karşılandı.

A+A-
Erganili kızlar, Diyarbakır'ı Türkiye şampiyonası gruplarında temsil edecek. Hentbolda şampiyon olan köy okulunun kızları, sporda elde ettiği başarılarla dikkat çeken Ergani'nin spordaki gurur kaynağı oldu.
 
Diyarbakır'da yapılan müsabakalarda karşılaştığı bütün rakiplerini yenen İnce Hıdır Köyü Ortaokulu kız hentbol takımı, namağlup şekilde Diyarbakır şampiyonu oldu. Kilometrelerce uzaklıktan Diyarbakır şehir merkezine gelerek, kendilerinden daha iyi imkanlara sahip takımlar arasında şampiyonluk ipini göğüsleme başarısını gösteren Ergani ekibinin başarısı ilçede sevinçle karşılandı.
 
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN DESTEK
 
Okul müdürü Mehmet Salih Demir, beden eğitimi öğretmeni Mehmet Tatlı ve sporculardan oluşan kafile, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey'i ziyaret etti. Elde edilen başarıdan dolayı ekibi kutlayan Atabey, 19 Mart'ta yapılacak bölge şampiyonasında takıma her türlü desteği vereceklerini kaydetti. Ergani'de bir köy ilkokulundaki kız öğrencilerin sporda bu başarıyı elde etmesinin önemine dikkat çeken Atabey, “İnanıyorum ki bölge şampiyonasında bu defa Diyarbakır'ın yüz akı olacaksınız” dedi.
 
(HA-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT