1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kız Öğrenci Yurdu yeni eğitim yılında açılacak
Kız Öğrenci Yurdu yeni eğitim yılında açılacak

Kız Öğrenci Yurdu yeni eğitim yılında açılacak

Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde okuyan öğrencilerin düzenlediği mezuniyet töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Kız Öğrenci Yurdu’nun önümüzdeki eğitim yılında hizmete açılacağını söyledi.

A+A-

Dicle Üniversitesi (DÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, Cigerxwîn Kültür Merkezi’nde alternatif mezuniyet töreni düzenledi. Törene, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, HDP Grup Başkan vekili Çağlar Demirel, BDP MYK Üyesi Demir Çelik, öğretim üyeleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende, HDP Grup Başkan vekili Çağlar Demirel ve öğrencilerden Welat Sayyiğit konuştu.

Kışanak: Sizlerden çok şey bekliyoruz

Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Toplum olarak zor bir süreç yaşadıklarına dikkat çeken Kışanak, öğrencilerin bu süreçte kendilerine umut olduğunu ifade etti. Kışanak, “Sizlerden çok şey bekliyoruz. Halkımız için, insanlık için, gelecek için her zaman umut ışığı olmanızı, hepimize sağlıklı bir hayat geçirmek için katkılarda ve desteklerde bulunmanızı bekliyoruz” dedi.

Kışanak, yerel yönetimler olarak öğrencilerin talepleri üzerine yaptıkları Kız Öğrenci Yurdu’nun tamamlandığını ve gelecek eğitim yılında öğrencilerin hizmetine açılacağını söyledi.

Konuşmaların ardından öğrencilerin yaptıkları çalışmaları konu alan sinevizyon gösterimi yapıldı. Ardından öğrenciler tek tek sahneye çağrılarak diplomaları verildi.

Tören, seslendirilen şarkılar eşliğinde çekilen halaylarla sona erdi.

HABERE YORUM KAT