1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kız Çocuklarına Namazı Sevme ve Sevdirme Semineri
Kız Çocuklarına Namazı Sevme ve Sevdirme Semineri

Kız Çocuklarına Namazı Sevme ve Sevdirme Semineri

Diyarbakır Yeni İhya-Der 7 - 9 yaş arası çocuklarına yönelik yaptığı, "Namazı Sevme ve Sevdirme Seminerleri" devam ediyor. Dernek binasında düzenlenen 7 - 9 Yaş Arası Kız Çocuklarına Yönelik Namazı Sevme ve Sevdirme Semineri yoğun ilgi gördü.

A+A-

Diyarbakır Yeni İhya-Der tarafından düzenlenen 7-9 yaş arası çocuklara yönelik "Namazı Sevme ve Sevdirme Semineri" bu hafta 7 - 9 yaş arası kız çocuklarına yönelik idi. ilk kez düzenlenen 7 - 9 Yaş Arası Kız Çocuklarına Yönelik Namazı Sevme ve Sevdirme Semineri yoğun ilgi gördü.

Dernek binasında gerçekleştirilen seminer Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Seminerde namazın önemi belirtilirken, Hz. Muhammed'in (S.A.V) namaza neden çok önem verdiğine vurgu yapıldı.

Seminerde namazın hikmetlerinden çocukların seviyesine inilerek detaylı bir şekilde bahsedildi. Önceden çocuklara ezberlemeleri için verilen hadisler çocuklar tarafından dile getirildi. Ezgiler okunup salavatlar getirildikten sonra çocuklara namazı anlatan çizgi film izletildi ve cemaatle kılınan namazın ardından dua ve hediyelerle program son buldu.

 

 

(Osman İçli-İLKHA)

HABERE YORUM KAT