1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak'tan mahalle meclisi'ne ziyaret
Kışanak'tan mahalle meclisi'ne ziyaret

Kışanak'tan mahalle meclisi'ne ziyaret

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak ve Bağlar Belediyesi Eşbaşkanı Birsen Kaya Akat, Mevlana Halit Mahalle Meclisi'ni ziyaret ederek yakın dönemde yapılacak çalışmaların müjdesini verdi.

A+A-
Doğalgazla çalışan otobüs alacaklarını belirten Kışanak, kız öğrenci yurdu yapacaklarını söyledi. 
 
Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün organizesiyle Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak ve Bağlar Belediyesi Eşbaşkanı Birsen Kaya Akat, Mevlana Halit Mahalle Meclisi'ni ziyaret etti. Eşbaşkanlara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri Kerem Canpolat, İhsan Süleymanoğlu, Gülistan Kılıç ve Azize Değer Kutlu eşlik etti. Eşbaşkanlar ve meclis üyelerini Mevlana Halit Mahalle Meclisi Eşbaşkanları Zülküf Oğaç ve Şehriban Uyanık ile mahalle meclisi üyeleri karşıladı.
 
Burada konuşan Eşbaşkan Kışanak, bütün çalışmalarının kaynağının halk meclisleri olduğunu kaydetti. Belediyenin yaptığı çalışmaları ortaklaştırmak gerektiğini belirten Kışanak, birlikte çalışmanın önemine değinerek, hizmet sınırı genişleyen Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanan 13 yeni ilçenin su ve kanalizasyon sorunu bulunduğunu ifade eden Kışanak, DİSKİ'nin buralarda ciddi çalışmalara başladığını ve yeni bağlanan ilçelerde itfaiye teşkilatının da örgütlendiğini, ulaşımla ilgili sıkıntıları gidermek için de çalışma yürüttüklerini dile getirdi. 
 
Bu kapsamda çevreyi kirletmeyen, doğalgazla çalışan belediye otobüsleri alacaklarını belirten Kışanak, tüm çalışmalarının doğaya, çevreye zarar vermeden yapmak için çaba gösterdiklerini toplanan çöplerin çevreye zarar vermemesi için 2 yıl içinde büyük bir projeyi hayata geçireceklerini anlatarak bu projeden enerji de elde edeceklerini aktardı. 
Kışanak ayrıca 280 öğrencinin kalabileceği bir kız yurdu da inşa edecekleri müjdesini verdi.
Mevlana Halit Mahalle Meclisi Eşbaşkanları Zülküf Oğaç ve Şehriban Uyanık ile mahalle meclisi üyeleri yaşadıkları sıkıntıları paylaştı.
 
Mahalle meclisi temsilcileri parkların elit kesim tarafından kullanıldığını, halkın daha rahat kullanacağı park ihtiyacı olduklarını belirtirken mahalle meclisi temsilcileri mahallelerindeki direkhanenin kaldırılmasını, bazı yollarda kasis yapılmasını, balık pazarının kurulmasını, sabit semt pazarı oluşturulması gerektiğini bildirdi.
 
(SI-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT