1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak'ın, Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki görüşmeleri sürüyor
Kışanak'ın, Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki görüşmeleri sürüyor

Kışanak'ın, Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki görüşmeleri sürüyor

Diyarbakır 5 No’lu Cezaevi’ni müze yapma çalışmaları kapsamında Halepçe ve Süleymaniye’ye giderek yüzleşme müzelerini gezen, Halepçe ve Süleymaniye Valisi’yle bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Kışanak, Hero Talabani ve YNK Politbüro Temsilc

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ın, Diyarbakır 5 No’lu Cezaevi Müzesi çalışmaları kapsamında, davet üzerine gittiği, Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki ziyaretleri sürüyor.

Yüzleşme müzelerinin ziyaret edileceği ve kültürel konuların ele alınacağı ziyaret kapsamında Kışanak, Süleymaniye Valisi Aso Ferîdûn’la makamında görüştü. Diyarbakır ve Süleymaniye arasında kültürel etkinliklerin yaygınlaştırılması gerektiğine dikkat çeken Kışanak, Vali Ferîdûn’u Büyükşehir Belediyesi’nin sonbaharda düzenleyeceği kültürel etkinliklere davet etti. Görüşmede, Büyükşehir Belediyesi’nden bir heyetin de kasım ayında gerçekleştirilecek kültür etkinliğine katılması kararlaştırıldı.

Talabani ve Baxtiyar’la bir araya geldi

Ardından Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) Politbüro Temsilcisi Melle Baxtiyar’la görüşen Kışanak, ayrıca Hero Talabani’yle bir araya geldi. Talabani’nin evinde gerçekleşen görüşmede, Celal Talabani’nin sağlığı hakkında bilgi alan Kışanak’a, Hero Talabani, “Mam Celal’in Diyarbakırlılara selamını” söyledi.

Kışanak’ın Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki programına, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanı Necati Pirinççioğlu, Meclis Üyesi Erkan Erenci ile DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Emine Özmen de katıldı.

HABERE YORUM KAT