1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak yaralıları ziyaret etti
Kışanak yaralıları ziyaret etti

Kışanak yaralıları ziyaret etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin Eğil-Diyarbakır seferini gerçekleştiren toplu taşıma aracı kaza geçirdi.

A+A-


Kazada, otobüste yolcu olarak bulunan belediyemiz çalışanı Habit Sünkü yaşamını yitirirken, yaralanan 69 kişi kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Yaralıların büyük çoğunluğu ayakta tedavi edilirken, Eş Başkan Gültan Kışanak, hastanelerde yatan yaralıları ziyaret ederek, yaşamını yitiren Sünkü’nün ailesine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Büyükşehir Belediyesinin Eğil-Diyarbakır seferini yapan 21 NA 762 plakalı toplu taşıma aracı (yarım otobüs) dün saat 18:10 sıralarında kent merkezine 5 kilometre kala trafik kazası geçirdi. Kazada, bayram tatili nedeniyle Eğil’e giden, bugünkü mesaisine yetişmek için otobüste yolculuk yapan belediyemiz şoförlerinden Habit Sünkü yaşamını yitirdi. Sünkü’nün cenazesi Dicle Üniversitesi morguna kaldırılırken, kazada yaralanan 69 kişi ise Gazi Yaşargil Araştırma, Dicle Üniversitesi, Selahattin-i Eyyubi ve özel hastanelerde tedavi altına alındı. 69 yaralıdan birçoğu ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edilirken, vücudunun çeşitli yerlerinde kırık olan 2 kişi ise Gazi Yaşargil Araştırma Hastanesi’ne yatırıldı.

Kışanak yaralıları ziyaret etti

Yaşanan kazanın ardından Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Gültan Kışanak ile Genel Sekreteri Fethi Suvari, Dicle Üniversitesi Hastanesi Acil Bölümü’ne gelerek, yaralıları ziyaret etti, acil şifalar diledi, yakınlarına geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Kazada yaşamını yitiren Habit Sünkü ailesine de başsağlığı dileyen Kışanak, ardından en fazla yaralıların yattığı Gazi Yaşargil Araştırma Hastanesi’ne giderek, Başhekim Yardımcısı Dr. Sedat Kaya’dan bilgi aldı.

Büyük üzüntü duyuyoruz

Hastane, belediye ve UKOME yetkililerinden bilgi aldıktan sonra bir açıklama yapan Kışanak, “Beklenmedik ve elim bir kazaydı. Bayramın son günü yaşanmış olmasından dolayı belediye yönetimi olarak büyük bir üzüntü duyuyoruz. Yaşamı yitiren yurttaşımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun. Yaralı arkadaşlarımızı da hastanelerde ziyaret ettik. Büyük çoğunluğu ayakta tedavi edilerek taburcu edildiler. Hastane yönetimlerinden aldığımız bilgilere göre yaralıların bir kısmı da birkaç saat sonra taburcu edilecek. Hastalarımıza acil şifalar diliyoruz. Kazadan dolayı başta Eğil halkı olmak üzere herkese geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.” dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler