1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak ve Anlı'dan yardım teşekkürü
Kışanak ve Anlı'dan yardım teşekkürü

Kışanak ve Anlı'dan yardım teşekkürü

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı savaş mağdurlarına kurbanları bağışlayan halka teşekkür etti.

A+A-
“Ortadoğu'da ne yazık ki halklarımıza yönelik çok ağır saldırılar yapılıyor” denilen teşekkür mesajında şu ifadeler yer aldı;
 
“Soykırımı hedefleyen bu saldırı ve katliamlar sonucunda on binlerce insanımız Diyarbakır'a, Şırnak'a, Mardin'e, Urfa'ya ve pek çok kentimize geldi, gelmeye devam ediyor. Şengal'de, Kobane'de, Rojava'dan gelen on binlerce savaş mağduru insan; yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve halkımızın desteği ile yaşamlarını sürdürüyor.
 
Kurban Bayramı dolayısıyla kurbanlarınızı Şengal ve Kobene'den gelen savaş mağdurlarına bağışlama kampanyamıza siz değerli yurttaşlarımızdan önemli bir destek geldi. Gerek banka hesap numaralarına kurban bedelini yatıranlar, gerekse bizzat kestikleri kurbanları bağışlayan tüm yurttaşlarımıza göstermiş oldukları bu dayanışmadan dolayı teşekkür ediyoruz. Bağışlarınız doğrudan ihtiyaç sahibi savaş mağdurlarına ulaştığını bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Kışa girmek üzereyiz, savaş mağdurlarının ihtiyaçları giderek ağırlaşıyor. İlgi, destek ve dayanışmanızı sürdüreceğinize olan inancımızla bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

HABERE YORUM KAT