26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır17 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara6 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,627
  %-0.10
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68

Kışanak ve Anlı'dan İHD'ye ziyaret

Kışanak ve Anlı'dan İHD'ye ziyaret

10 Ocak 2014 Cuma 17:48

DİYARBAKIR - Barış ve Demokrasi Partisi'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi'ni ziyaret etti.

Kışanak ve Anlı, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde gerçekleştirdikleri temaslar kapsamında İHD Diyarbakır Şubesi'ni ziyaret etti. Kışanak ve Anlı'nın da aralarında bulunduğu heyet, İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, Şube Sekreteri Abdusselam İnceören, Şube Yöneticileri Rehşan Bataray Saman, Necibe Güneş Perinçek ve Emin Ermin tarafından karşılandı.

Yerel seçimler öncesinde çeşitli kurum ve kuruşları ziyaret ettiklerini belirten Kışanak, İHD'nin önemli bir kurum olduğunu söyledi. Diyarbakır'ın birçok sorunu bir arada yaşayan bir kent olduğunu ama en önemli sorunun temel hak ve özgürlükler, yaşam hakkı, düşünce ve örgütlenme ve doğuştan kazanılmış kültür haklarla ilgili sorunlar olduğunu belirten Kışanak, bu sorunlarla değerlendirildiğinde İHD'nin Kürdistan'da öncelik çalışma sahalarından biri olduğunu kaydetti. İlerleyen süreçlerde İHD ile birlikte sorunların çözümünde dayanışma temelinde ortak çalışmalar yapma beklentisi içersinde olduklarından söz eden Kışanak, “Halkımızın yaşadığı bu sorunlar konusunda yani hak ve özgürlüklerinin genişletilmesi, ihlallerin üzerine gitme ve önleme konusunda birbirimize katkı sunan bir yaklaşım içersinde olacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Anlı ise Kürtçe yaptığı konuşmada, İHD'nin kapılarını açtığı günden bugüne yüz binlerce insanın yaşadığı acıyı ve mağduriyeti paylaştığını söyledi.İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici ise ziyaretin kendilerini açısından memnun ettiğini ve onur verici olduğunu kaydetti.Bir süre dernek bünyesinde yapılan çalışmaları inceleyen Kışanak ile Anlı, dernek binasından ayrıldı.

(YRT-MO-Y)

Okunma Sayısı : 7667
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com