1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak ve Anlı'dan 8 Mart mesajı
Kışanak ve Anlı'dan 8 Mart mesajı

Kışanak ve Anlı'dan 8 Mart mesajı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yayınladıkları mesajda kadına yönelik şiddete dikkat çekilerek, kadın örgütlenmesinin önemine değinildi.

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 
Mesajda, 8 Mart, daha iyi çalışma koşulları ve oy hakkı için kadınların nasıl bedeller ödediğinin hatırlandığı özel bir gün olarak ifade edilerek, bu özel gün aynı zamanda, dünya kadınlarının yüzyıldır yürüttüğü özgürleşme mücadelesinin anıldığı, güncel taleplerinin ifade edildiği bir hak isteme ve mücadele günü olarak belirtildi.
 
Mesajda, “Bugün bu mücadele; Rojava'daki kadın devriminden, Kobani'deki kadın direnişinden gücünü alarak, dünyamızda, ülkemizde ve bölgemizde daha da yükselmektedir.
 
Dünya kadın hareketlerinin yüzünü Kürt kadınlarına dönmesine sebep olan bu mücadeleyi selamlıyoruz. Kadın katliamları ve kadına yönelik şiddetin son bulacağı, kadın bilinci, dayanışması, örgütlülüğünün daha da yükseleceğini umuyor, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutluyoruz” ifadelerine yer verildi.
 
(ÜN-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT