1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak ve Anlı broşür dağıttı
Kışanak ve Anlı broşür dağıttı

Kışanak ve Anlı broşür dağıttı

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, temizlik ve kaldırım işgallerinde kararlılıklarını ifade etmek ve vatandaşları duyarlı kılmak amacıyla broşür dağıttı.

A+A-

Kışanak ve Anlı, beraberinde Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Ülkü Baytaş ve Sur Belediyesi Eşbaşkanı Fatma Arşimet ile Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Şahin Elkaan ile ilgili birim müdür ve sorumluları ofis semtinde esnafa broşür dağıttı.

Eşbaşkanlar Kışanak ve Anlı, 'Diyarbakır sokaklarını, bu kentte yaşayan bizler kirletiyoruz. Lütfen sokaklara çöp atmayalım, çöpleri saatinde çıkaralım' yazılı broşürü esnafa dağıtarak yürütülen temizlik kampanyası ve kaldırım işgalleri konusunda destek istedi. 'Çevremizi temiz tutalım' yazılı önlükler giyen Eşbaşkanlar Ofis Ekinciler Caddesi esnafı ile caddeden geçen vatandaşlara, “Kentimizi temiz tutalım, kirletmemeniz yetmiyor, kirleteni uyaralım” derken, çocuk ve gençleri 'temizlik elçisi' olarak görevlendirdi.

Eşbaşkanlar broşürün yanında kimi esnaflara ve yurttaşlara Diyarbakır'ın temiz tutulması için hazırlanan kupaları dağıttı.

Eşbaşkanların dağıttığı broşürde “Çöpünü hiç düşünmeden sokağa atan, dükkanını süpürüp tozlarını sokağa boşaltan bir Diyarbakırlı, bu kente ne yaptığının farkında mıdır acaba?” diye soruldu. 107 çöp toplama aracı ve 1118 temizlik işçisinin görev yaptığı kentte 46 milyon lira kaynak harcandığına da dikkat çekildi.

(YRT-MO-Y)

HABERE YORUM KAT