1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak: Ticaret ve sanayiyi destekleyeceğiz
Kışanak: Ticaret ve sanayiyi destekleyeceğiz

Kışanak: Ticaret ve sanayiyi destekleyeceğiz

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Başkan ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Kışanak ve Anlı'yı ziyaret etti.

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu (TOBB) üyesi, aynı zamanda Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal, Borsa Meclis Başkanı Ahmet Ay, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'yı ziyaret ederek yeni yönetime başarılar diledi.

YEREL YÖNETİMLER DOĞRUDAN MUHATAP

Ziyarette konuşan Eşbaşkan Gültan Kışanak, yerel yönetimler olarak ticareti, sanayileşmeyi destekleyeceklerini bu çerçevede istihdamı artırmaya dönük politikalar yürüteceklerini söyledi. Bugüne dek iş insanlarının kendi iş sahalarına dönük taleplerini dile getirdiğine dikkat çeken Kışanak, bundan sonra yerel yönetimlerin doğrudan muhatap olacağını söyledi.

KENTİ KALKINDIRACAĞIZ

Kışanak, Büyükşehir Yasası ile birlikte hizmet alanlarının genişlediğini hatırlatarak, "Yasa ile birlikte artık tüm il sınırlarında hizmet üretmekle sorumluyuz. Aynı zamanda bu kenti sosyal ve ekonomik olarak kalkındırmak zorundayız. Ekonomik ve sosyal kalkınma güçlenmeden sorunlarımızı çözmemiz mümkün değil. Günde 200 insan aş ve iş için bizlere gelmesi sorunun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor" dedi.

SEMBOLİK DEĞİL, SOMUT İŞBİRLİĞİ

Kışanak, yerel yönetimler olarak kentin ekonomisini güçlendiren, istihdam olanaklarını artıran çalışmalar yürüteceklerine dikkat çekti. Kentte bulunan ticaret ve sanayi kuruluşları ile sembolik ilişkiler yerine somut işbirliği geliştireceklerini sözlerine ekledi.

Kentin ekonomisinin ve iş alanlarının açılması konusunda Büyükşehir Belediyesi'nin ortaya koymuş olduğu vizyon ve yaklaşımı önemsediklerini ifade eden Diyarbakır Ticaret Borsası yöneticileri birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Çeşitli konularda görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette, Ticaret Borsası yöneticileri, yeni eşbaşkanlara başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT