1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak: Silvan’ın su sorununu kökten çözeceğiz
Kışanak: Silvan’ın su sorununu kökten çözeceğiz

Kışanak: Silvan’ın su sorununu kökten çözeceğiz

Silvan’a giderek muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Silvan’daki su sorununun DSİ’nin yarım bıraktığı çalışmadan kaynaklandığını bildirdi.

A+A-

Kışanak, buna rağmen içme suyu çalışmalarına 8 milyon Euro ayırdıklarını ve bir yıl içinde çalışmayı tamamlayarak, ilçenin su sorununu kökten çözeceklerini kaydetti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Silvan’da son dönemlerde yaşanan su sıkıntısı hakkında bilgi almak, yurttaşlarla ve muhtarlarla bir araya gelmek amacıyla Silvan’a gitti. Silvan Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Kışanak’a, DİSKİ Genel Müdürü Zülküf Karatekin, Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Turan Kapan, Silvan Belediyesi Eş Başkanı Melikşah Teke ile Yüksel Bodakçi ve meclis üyeleri eşlik etti.

DSİ tünelindeki patlağın kapatılmaması nedeniyle su sorunu yaşanıyor

Muhtarların ve vatandaşların sorunlarını tek tek dinleyen Kışanak, su sorununun Devlet Su İşleri’nin (DSİ) yaptığı ve yarım bıraktığı çalışma nedeniyle yaşandığını belirtti. DSİ’nin tünel çalışmasında patlak yaşandığına ve patlağın bir yıldır kapatılmadığına dikkat çeken Kışanak, devletin istediği zaman denizin altından tüp geçit götürdüğünü; ama istemediği zaman bir tüneldeki patlağı kapatmadığını söyledi.

8 milyon Euro ayrıldı

Kışanak, DSİ’nin eksik bıraktığı bu çalışmayı DİSKİ’nin kendi imkanlarıyla yapmaya çalıştığını kaydederek, Silvan’ın su sorununu çözmek için 8 milyon Euro ayırdıklarını ve bir yıl içinde ilçede içme suyu sorununun kalmayacağını açıkladı. Kışanak, kent içinde belediyenin yaptığı çalışmalara engeller çıkarıldığına dikkat çekerek, vatandaşların bu engellere izin vermediği sürece çalışmaların en fazla bir buçuk yıl içinde biteceğini ve Silvan’ın hiçbir sorununun kalmayacağını söyledi.

İncelemede bulundu

Toplantının ardından Silvan içme suyu kaynağının bulunduğu alana giden Kışanak, burada yapılacak çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı. Su depolarının yerini inceleyen Kışanak, bir an önce içme suyu sorununun halledilmesini istedi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler