1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak oyunu kullandı
Kışanak oyunu kullandı

Kışanak oyunu kullandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak oyunu kullandı.

A+A-

Kayapınar ilçesinde bulunan 2. Özel Mezopotamya Ortaokulu'na eşiyle birlikte gelen Kışanak, vatandaşlarla selamlaştı. 2164 numaralı sandıkta görevliler ile selamlaştıktan sonra oyunu kullanan Kışanak, oyunu sandığa atarken demokrasi ve barış temennisinde bulundu.

Oy kullanma işlemi bittikten sonra açıklamalarda bulunan Kışanak, bu seçimlerin tüm halka hayırlı olmasını dileyerek, halkın iradesine sahip çıkması gerektiğini vurguladı. 8 Haziran’da yeni bir Türkiye’ye uyanmak istediklerini belirten Kışanak, "Hayırlı uğurlu olsun. Yeni bir yaşama vesile olsun. Huzura, barışa, demokrasiye vesile olsun. Yarın sabah hepimizin yeni bir güne yeni bir sabaha uyanması dileği ile" dedi.


Katılımın yüksek olacağına inandığını belirten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, halkın iradesine saygı duyulmasını istediğini diye getirdi. Kışanak ayrıca 5 Haziran'da HDP’nin Diyarbakır mitinginde yaşanan patlamalardan sonra, halkın göstermiş olduğu sağduyudan dolayı da halka teşekkür etti. 

(DE-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT