1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak, Newroz Parkı’ndaki çalışmaları denetledi
Kışanak, Newroz Parkı’ndaki çalışmaları denetledi

Kışanak, Newroz Parkı’ndaki çalışmaları denetledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Newroz Bayramı kutlamaları öncesinde, 136 bin metrekarelik Newroz Parkı’nda bakım ve onarım çalışmalarına başladı.

A+A-

Çalışmaları yerinde denetleyen Eş Başkan Gültan Kışanak, bakım, onarım ve düzenlemelerin Newroz gününe kadar tamamlanmasını istedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Newroz Bayramı kutlamaları öncesinde, 133 bin metrekarelik Newroz Parkı’nda düzenleme, bakım ve onarım çalışmalarına başladı.

Newroz Bayramı kutlamaları dolayısıyla her yıl yüz binlerce kişiyi ağırlayan parktaki çalışmaları yerinde denetleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, bakım, onarım ve düzenleme çalışmalarının Newroz gününe kadar tamamlanmasını istedi.

 

Çalışmalar kapsamında,  parkın 14 Mart Pazartesi günü halkın kullanımına kapatılacağı, parka çıkan yollarda, park içindeki platform ve protokol yerlerinde onarım çalışması yürütüleceği belirtildi. Hazırlıklar kapsamında Newroz Parkı içinde bulunan su kanalı kapatılırken, alanda bakım onarım çalışmalarının yanı sıra 110 geçici lavabo kurulması planlandı. Newroz kutlamaları sırasında alana seyyar satıcı alınmaması, seyyar satıcılar için alan dışında yer ayarlanması kararlaştırıldı.

HABERE YORUM KAT