1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak muhtarlarla buluştu
Kışanak muhtarlarla buluştu

Kışanak muhtarlarla buluştu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Çermik ilçesine bağlı 78 köy ve mahalle muhtarıyla bir araya geldi.

A+A-

Çermik ilçesi köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, yerel yönetimleri halkın öz iradesi olarak gördüklerini söyledi.

Kışanak, "Yapılan Büyükşehir Yasa değişikliğiyle Diyarbakır il sınırları içerisinde yapılacak hizmetlerde halk yetkilidir. Yönetimin yerelde olması halk adına kazanımdır. Seçimler siyasi rekabet içerir. Seçimleri geride bıraktık. Şimdi halkın iradesi esas olmalıdır. Halkın verdiği sorumluluğu hayata geçirmek için çalışıyoruz. Sorunlar nelerdir nasıl çözeceğiz bunun derdindeyiz. Biz halkımıza güveniyoruz.

Halkın iradesi her şeyin üstündedir. Seçimde halk bize görev verdi. Büyükşehir Belediyesi olarak bize oy veren vermeyen herkese eşit hizmet götüreceğimizin sözünü veriyoruz. Sizlerin önerilerinizi alacağız ve bu önerileri 5 yıllık hizmet planı içerisinde göreceksiniz.

Yönetim anlayışımızda yapabileceğimiz işleri söyleyecek, bu yıl içerisinde yapamayacaklarımızı ise sizlere söyleyeceğiz. Köylerimizin, mahallerimizin içme suyu, kanalizasyon, yol, çevre kirliliği, sosyal tesis sorunları olduğunu biliyoruz. Ve biz bunları çözmek için çalışacağız. Keşke elimizde imkan olsaydı Diyarbakır'ın bin köyünün sorununu aynı anda çözebilseydik. Bunları sırasıyla yapacağız" dedi.

Kışanak, Çermik ilçesinin arıtma tesisi ve kanalizasyonu için DİSKİ'nin yürüttüğü çalışmanın en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.Toplantı muhtarların talep ve sorunlarının dinlenmesinin ardından sona erdi.


(HG-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT