1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak,kadın liderliği ve kalkınma buluşması'nda
Kışanak,kadın liderliği ve kalkınma buluşması'nda

Kışanak,kadın liderliği ve kalkınma buluşması'nda

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Birleşmiş Kentler ve Yerel Hükümetler Ortadoğu ve Batı Afrika (UCLG-MEWA) Eş Başkanı Gültan Kışanak, Birleşmiş Kentler ve Yerel Hükümetler (UCLG) Kadın Toplantısı’na katıldı.

A+A-

UCLG Kadın Toplantısı dün Paris’te başladı. UCLG-Kadın Örgütü ve Paris Belediyesi Başkanı Anne Hidalgo’nun ev sahipliğinde Paris Kent Sarayı binasında gerçekleştirilen ve bugün sona ermesi beklenen toplantı, dünyanın hemen her yerinden katılan kadın belediye başkanlarının ilgisi altında devam ediyor.

Başkan Hidalgo’nun sürdürülebilir kalkınma için kadınların yerel yönetimlere katılımının önemini belirtmesiyle başlayan buluşmada Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak da konuştu.

Kışanak, Diyarbakır, Suruç ve Ankara’da yapılan terör saldırılarını hatırlatarak, savaşların birincil mağdurlarının kadınlar ve çocuklar olduğunu kaydetti. Kışanak, “Savaşlar nedeniyle mültecileşen tüm kadınlar için belediye başkanları ayrıca siyaset üretmeli ve bu kadınların istismar edilmesinin engellenmesi adına mutlaka somut adımlar atılmalı” dedi.

Toplantıda ayrıca şubat ayının sonunda Diyarbakır’da yapılacak olan UCLG-MEWA Cinsiyet Eşitliği Komitesi toplantısının da duyurusu yapıldı ve katılımın üst düzeyde olması için UCLG doğrudan bilgilendirildi.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler