1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak kadın çalışanlarla bir araya geldi
Kışanak kadın çalışanlarla bir araya geldi

Kışanak kadın çalışanlarla bir araya geldi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikalar Daire Başkanlığı'nın belediye başkanlarıyla kadın çalışanlarını bir araya getirdiği organizasyonda konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, kadınlardan emeklerine sahip çıkmasını

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikalar Daire Başkanlığı'nın düzenlediği kokteyl ile kadın belediye çalışanları, il, ilçe belediye eşbaşkanları ve belediye kadın meclis üyeleriyle Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda bir araya geldi.
 
Kokteyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Silvan Belediyesi Eşbaşkanı Yüksel Budak, Lice Belediyesi Eşbaşkanı Rezzan Zoğurlu, Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Fatma Arşiment, Bağlar Belediyesi Eşbaşkanı Yüksel Akat Kaya, Hazro Belediyesi Eşbaşkanı Güler Özavcı, Kocaköy Belediyesi Eşbaşkanı Berivan Elif Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Rojda Balkaç ve kadın çalışanlar katıldı.
 
Konuşmasına kadın çalışanlarını selamlayarak ve yeni yılını kutlayarak başlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, 2015'in yılının kadınlar için özgürlük yılı olmasını diledi. Yaklaşık 8 aydır birlikte çalıştıklarını ifade eden Kışanak, yaptıkları bazı çalışmalar vesilesiyle ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir kısım kadın çalışanla tanışma şansı yakaladıklarını belirtti. Bunun dışında birçok kadın çalışanla tanışma ve birebir yüz yüze görüşme şansı yakalayamadıklarını sözlerine ekleyen Kışanak, bugünkü organizasyonla birlikte bundan sonra sık sık bir araya geleceklerini söyledi.
 
Başarıya kadın çalışanlarla imza atacağız
 
Bu kentin sorunlarını ortadan kaldırmak ve kadın çalışanların ürettiği projeleri birlikte hayata geçirmek istediklerini aktaran Kışanak, projeler sonunda başarıya kadın çalışanlarla birlikte imza atacaklarını belirtti.
 
Kışanak, “Yapılan işlerin asıl emektarı sizlersiniz. Her biriniz bulunduğu birimde önemli görev ve sorumluluklar taşıyorsunuz. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin başarısı hepimizin başarısı olacaktır. Belki ben bunu bir parça temsil etme sorumluluğuyla karşı karşıyayım. Ama ben sizleri bu sürecin asıl öznesi ve emektarı olarak görüyorum. Bu sebeple sizlerden tüm çalışmalarda duyarlılık bekliyorum” dedi.
 
Aktif ve yanlışa karşı koyan kadın olmalı
 
Kadınlardan çalışma alanlarında günübirlik mesaisini tamamlayan, önüne konulan işi yapan pasif çalışan yerine üreten, sorumluluk alan çalışan olmalarını beklediğini ifade eden Kışanak, ayrıca kadın çalışanlardan yanlışlar yaşandığında karşı koyma iradesini de ortaya koymalarını istedi.
 
Anlayış olarak her zaman hiyerarşiyi ve yönetim kademelerini sorguladıklarının altını çizen Kışanak, “Hepinizin bağlı bulunduğu yönetim mekanizmaları var. Fakat bunların hiç biri sizlerin emeklerinden daha fazla kıymetli değildir. Bu yüzden çalışma alanınızda kendi emeğinize sahip çıkıp ve iradenizi ortaya koyun. Sürekli doğrusunu, güzelini ve en iyisini yapmak için görev ve sorumluluk alın” şeklinde konuştu.
 
Bu kentin sevdalısı ve gönüllüsü olun
 
Yapılacak hizmetler ve çalışmalarda kadınlardan katılımcı yönlerini ortaya çıkarmalarını isteyen Kışanak, “Rutin bir personel değil. Bu kentin sevdalısı ve gönüllüsü olarak hizmet kervanında yerinizi alın” diyen Kışanak, kadınlarla birlikte bu kentte en iyisini yapacaklarını söyledi.
 
Kışanak, daha sonra kadın çalışanlarla bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi.Kokteylde kadın çalışanlara gümüşten yapılan kuğu hediye edildi. Verilen hediyelerin ardından kadınlar müzik eşliğinde halay çekip eğlendi. Kışanak da kadınların bu anına ortak olup kadınlarla birlikte halay çekti.

HABERE YORUM KAT