1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kışanak Cizre'de incelemelerde bulundu
Kışanak Cizre'de incelemelerde bulundu

Kışanak Cizre'de incelemelerde bulundu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, belediye başkanları ve milletvekilleriyle sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Şırnak’ın Cizre ilçesine giderek incelemelerde bulundu.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Siirt Belediyesi ve GABB Eş Başkanı Tuncer Bakırkan, Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, HDP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Pervin Buldan, HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve DBP Diyarbakır İl Eş Başkanı Ali Şimşek, Şırnak’ın Cizre ilçesine giderek incelemelerde bulundular.

İlk olarak Cizre Belediyesi’ni ziyaret eden Eş Başkanlar ve milletvekilleri, daha sonra Cizre’nin Cudi, Nur ve Yasef Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak, halkla görüştüler, dayanışma duygularını ilettiler, taziyelere katıldılar.

İncelemenin ardından belediye başkanlarıyla birlikte bir açıklama yapan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Cizre halkının yaralarını sarmak amacıyla ilçede bulunduklarını, halkın acısını bir nebze olsun hafifletmek için DBP’li belediyelerin ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, dayanışma çağrısında bulundu. Yüksek, “Hükümet bir an evvel daha önce denenmiş bu politikalardan vazgeçmelidir.” dedi.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin Cizre’ye gönderdiği Aşevi de ilçede hizmet vermeye başladı. DİSKİ ekipleri tahrip olan altyapı şebekelerini onarmak için çalışma yürütürken, mühendisler de hasar tespit çalışmalarını sürdürdü.

HABERE YORUM KAT