1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kışanak, araçları inceledi
Kışanak, araçları inceledi

Kışanak, araçları inceledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak, İtfaiye Daire Başkanlığı'nın merkez binasına giderek, afetlere müdahale için alınan alet ve araçları inceledi, yetkililerden bilgi aldı, itfaiyecilerle bir araya geldi.

A+A-
Büyükşehir Belediyesi, afet durumlarına hazırlıklı olmak amacıyla bir yandan personelini hizmet içi eğitimlerle güçlendirmeye çalışırken diğer yandan aldığı araçlarla teknik olarak eksikliklerini gidermeye çalışıyor.
 
Belediye, afetlere karşı teknik olarak hazırlıklı olmak amacıyla sıcak yemek çıkarabilecek bir adet TIR, 2 adet itfaiye aracı ile yerin 30 metre altını gösteren 360 derece dönebilen kameralı sistem ve sismik arama cihazı alarak, afet durumlarına karşı teknik olarak eksikliklerini gidermeye çalışıyor.
 
Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak da, alınan cihazları ve araçları yerinde görmek amacıyla bugün İtfaiye Daire Başkanlığı'nın merkez binasına giderek, incelemede bulundu. Genel Sekreter Yardımcısı Rojda Balkaş Akyüz ve Daire Başkanlarının eşlik ettiği incelemede,  Daire Başkanı Hakkı Bilici, TIR'ın Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Büyükşehir Belediyesi'ne hibe edildiğini, diğer araçlar ve aletlerin belediyenin öz kaynaklarıyla alındığını söyledi. Ardından itfaiyecilerle bir araya gelen Kışanak, oluşturulacak Afet Koordinasyon Merkezi hakkında da bilgi aldı.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT