1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Kış hastalıklarından su içerek korunun!
Kış hastalıklarından su içerek korunun!

Kış hastalıklarından su içerek korunun!

Normalde sadece yaz aylarında bol miktarda su tüketiyoruz ama hastalıklardan korunmak, sağlıklı yaşamak için kış aylarında daha çok tüketmemiz gerekecek.

A+A-
Kış mevsiminde bir fazlaca hastalık yaygın vaziyete geliyor, bağışıklık sistemini güçlü tutmak ve hastalıklara karşı daha dirençli vaziyete gelmek için yapılması koşul olan şeylerin başlangıcında bol miktarda bol miktarda su içmek geliyor.
 
Birçok hastalığın en yaygın görüldüğü dönem olan kış mevsiminde vücudumuzun ihtiyacı olan oranda su tüketmeyi dikkatsizlik etmek hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bu çağda yetersiz su tüketimine bağlı olarak, kilo artışı da sağlığımızı tehdit ediyor. İçme suyunu en güvenilir ve kolay halde tüketici ile buluşturmayı amaçlayan Waternet, kış aylarında yeter su tüketimine ciddiyet verenlerin yaşamını kolaylaştırıyor.
 
FİZYOLOJİK FARKLAR
 
Kış mevsimi, iklimsel, toplumsal ve fizyolojik farklıklara bağlı biçimde problemlerin en yaygın bulunmuş olduğu dönem. Bu çağda vücudumuzun ihtiyacı olan oranda su tüketmeyi dikkatsizlik etmek ise epey bir yoğun yaptığımız hatalardan biri ve hastalıklara davetiye çıkarıyor. Uzmanlar, kış aylarında problemlerin en önemli sebebinin balanssız beslenme ve yetersiz su tüketimi bulunduğunu ifade ediyor. Kış mevsiminde yetersiz su tüketimi, beden ısısının kontrol altına alınmasını güçleştirerek balanssız beslenmeye, özellikle de bol miktarda kalorili gıdaları daha epey bir tüketmeye yol açıyor.
 
Ayrıca kış aylarında bir fazlaca insanda görülen kilo artışının başlıca sebepleri içerisinde da yeterince su içmemek yer alıyor. Hastalıklardan kurtulmak ve formda kalmak için diğeri mevsimlerde bulunmuş olduğu benzeri kış aylarında da günde en azca 2 litre su içmek gerekiyor.  

HABERE YORUM KAT