1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kırsaçlı halkı huzur istiyor
Kırsaçlı  halkı huzur istiyor

Kırsaçlı halkı huzur istiyor

AK Parti Diyarbakır Merkez Kayapınar İlçe Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı gündeme ilişkin yaptığı açıklamada, 'Siyasette vizyon, özgüven ve samimiyet, olmazsa olmazlar arasındadır' diye konuştu.

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı barış sürecine destek verdiklerini açıkladı.

Türkiye'deki iç savaşın bitmesi durumunda, ülkenin dünya ülkeleri arasında önemli bir güç olacağını belirten Kırsaçlı, Kürt sorununu, AK Parti hükümetinin çözüm aşamasına getirdiğini söyledi.
Genel Başkanımız ve Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AK Parti'nin, Kürt sorununun çözümü konusunda bir şans olduğunu ve toplumun bütün kesimlerinin bu konuda iyi niyet göstermesi gerektiğini belirten Mehmet Ali Kırsaçlı şöyle devam etti: Hangi bedeller ödendiğini hangi şartlar altında bu güne gelindiğini siz de biliyorsunuz. Başbakanımızın değil elini, gövdesini bu taşın altına sokarak bu milliyetçi zihniyete rağmen mücadelesinden vazgeçmedi, Bundan sonraki gelişmelerin olumlu olacağına inanıyoruz. Bundan sonra da bu sürece desteğimiz sonsuz olacak.

Yüzlerce provokatife rağmen bu büyük barış süreç devam ediyor. Bu süreç böyle devam ederse bu memlekette yatırımlar artacaktır. Burada yaşayan herkes kimi canıyla kimi malıyla kimi vicdanıyla bedel ödemiş. Bu toplumda bedel ödemeyen hiç kimse yok. Onun için hepimiz herkes kendi çapında bu memleketten sorumludur. Kendi sorumluluğumuzun bilincinde olursak bu memlekette çözemeyeceğimiz hiçbir problem yok" diye konuştu.

Dünyadaki krize rağmen Türkiye'nin çok iyi bir noktada olduğunu belirten Kırsaçlı, “Afrika'da Balkanlar'da, Ortadoğu'da, Uzakdoğu'da Türkiye şu anda yükselen, dikkat çeken bir ülke… Bu imkânları iyi değerlendirelim. Yani dünyada ciddi krizler olmasına rağmen Türkiye vatandaşına fazla hissettirmeden bu süreci geçiriyor. Etrafımızdaki ateş çemberine bakarsanız, Türkiye'nin çok iyi bir noktada olduğunu çok daha net görüyoruz. Terör yükünü omuzlarından atarsa, artık Türkiye'yi kimse tutamaz” dedi. 

HABERE YORUM KAT