1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kırsaçlı Erdoğan'ın Diyarbakır gezisini değerlendirdi
Kırsaçlı Erdoğan'ın Diyarbakır gezisini değerlendirdi

Kırsaçlı Erdoğan'ın Diyarbakır gezisini değerlendirdi

Ak parti Kayapınar İlçe Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı: 'Sayın Başbakanın ziyareti, her yönden olumlu sonuçlar sağladı'.

A+A-

Ak parti Kayapınar İlçe Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı: 'Sayın Başbakanın ziyareti, her yönden olumlu sonuçlar sağladı'.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, hafta sonu Diyarbakır'a gerçekleştirdiği ziyaretin yankıları devam ediyor.
Bir çok sivil toplum kuruluşları, SİAD Başkanları, sendikaların ve meslek örgütlerinin temsilcileri yaptıkları Açıklamalarla, Başbakan Erdoğan'ın ziyaretini değerlendirdiler.

Beraberinde bir grup Bakan ve milletvekiliyle Diyarbakır'a Adeta çıkarma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, tarihi Diyarbakır ziyaretine ilişkin bir değerlendirme de Ak parti Kayapınar İlçe Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı'dan geldi.
Bir Açıklama yapan Mehmet Ali Kırsaçlı, şunları söyledi:
'Sayın Başbakanımızın Diyarbakır'a gerçekleştirdiği ziyaret, beraberinde son derece olumlu sonuçları da getirdi. Hafta sonu ulusal ve uluslar Arası Bütün medya kuruluşlarının temsilcileri Diyarbakır'da idi.

Ayrıca Bir çok Avrupa ve dünya ülkelerinin liderleri, Başbakan Erdoğan'ın ziyaretini ve bu ziyaretin sonuçlarını yorumladılar.

ARTIK YATIRIMLARDAN BAHSEDELİM

Takdir edileceği gibi, bu ziyaret ile bazı siyasi parti liderlerinin ağızlarına bile almaya korktuğu gerçekler, bizzat sayın Başbakan tarafından dünyaya ilan edildi. Tabular yıkıldı.
Bu ziyaret göstermiştir ki, Ak parti iktidarı ve sayın Başbakan barış sürecinin devam etmesi ve nihayete ermesi için son derece itidalli ve sağduyuyla hareket etmektedir. Bazıları süreci sabote etmek ve çomak sokmak istiyorlar.

Ama bu tarihi ziyaretle Bir kez daha Anlaşıldı ki, başta Kürt halkı olmak üzere, ülkemizin kahır bir çoğunluğu barış sürecinin nihayete erdirilmesini talep ediyor.

Artık Analar ağlamasın. İnsanlarımız genç yaşta hayatını kaybetmesin. Askerimiz, polisimiz şehit olmasın. Diyarbakır ve Bölgemiz çatışmaların değil, yatırımların konuşulduğu, huzur ve barış Adası haline gelsin.

DİYARBAKIR; İSLAM'IN KALESİDİR

Sayın Başbakanın da ısrarla vurguladığı gibi, Diyarbakır ilimiz, İslam'ın; Anadolu'ya açılan kapısıdır. Bu hal, kutlu fetihten bu yana Dinine ve Mukaddesatına bağlı kalmıştır.

Özellikle dış kaynaklı olan, karanlık odalarda hazırlanan kirli tezgâhlar bile, bu milleti mukaddesatından, maneviyatından koparamamıştır. Bu halk, bu gerçeği bir kez daha bütün dünyaya bu ziyaret vesilesiyle Adeta haykırmıştır.
11 yıllık Ak parti iktidarında büyük hizmetler gören Diyarbakır ilimizde, ilçeleriyle beraber Bir çok yatırımlar yapılmıştır. Bu yatırımlar halen de yapılmaya devam etmektedir.

Bütün dünya, başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Diyarbakır'da 16 -17 kasım tarihlerinde gerek ilimizde ve gerekse Ergani ve Bismil ilçelerimizde yaptığı açılışları gördü. Konuşmasına şahit oldu.

Bütün siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve dernekler bu konuda hükümetimize yardımcı olmalıdır. Beraber hareket edip, el ele verip bu kadim kenti bütün dünyaya tanıtmalıyız.
Diyarbakır ilimiz ulusal ve uluslar arası Arenada çatışmalar değil, sahibi olduğu tarihi ve turistik zenginlikleriyle gündemde yer Almalı. Bunun için hepimize büyük görevler düşüyor. Gün oturma günü değil, ayağa kalkıp gayret etme, çabalama günüdür.

Sayın Başbakanımızın vurguladığı gibi 'durmak yok, yola devam'. Bu felsefeden hareketle hepimize büyük görevler düşüyor.

Artık Diyarbakır ilimizin, iç ve dış turizm pastasından hak ettiği payı almasının zamanı gelmiştir. Dünyada çok az şehre nasip olacak derecede manevi özelliği bulunan yapıları sinesinde barındıran Diyarbakır ilimiz, Adeta Bir açık hava müzesi konumundadır.

PEYGAMBERLER ve SAHABELER DİYARI

Kadim şehrimiz Peygamberler ve Sahabeler diyarıdır. Kur'an-ı Azimüşşan'da Adları geçen iki peygamberimiz başta olmak üzere 541 sahabenin mübarek naaşları bu kadim kentin sinesinde yatmaktadır.

Kaldı ki, daha önce hayalini bile kuramadığımız Anları, Bu ziyarette hepimiz yaşadık. Yaklaşık 40 yıldır doğup büyüdüğü topraklara gelemeyen ünlü sanatçı Şivan, İbrahim Tatlıses ile birlikte düet yaptı. Bütün Dünyanın şaşkınlıkla ve Bir o kadar da hayranlıkla izlediği görüntüleri, biz Diyarbakırlılar ise mutluluk gözyaşlarıyla takip ettik.

Barzani'nin Diyarbakır ziyareti de, gerek siyasi ve gerekse ekonomik sonuçları beraberinde getirecek inşallah.
Sayın Başbakanımızın da vurguladığı gibi, Diyarbakır mutlu olursa, Bağdat, Erbil, Süleymaniye, Kamışlı kısacası bütün Ortadoğu mutlu olur.

Tarih boyunca Ortadoğu'nun sanat, ticaret ve kültürel Anlamda merkezi Bir rol üstlenmiş Diyarbakır ilimiz, inşallah yeniden eski mutlu ve huzurlu günlerine dönecek.

1 yıldır ne mutlu bize ki, acı haberler almıyoruz. Evet hepimiz kardeşliğe susadık, barışa susadık. Ancak herkes bilsin ki, kadim Diyarbakırlılar, sağlanan huzura ve barışa engel olmak isteyenleri affetmeyecek'.

HABERE YORUM KAT