1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kırklareli'de ırkçılık yeniden hortladı
Kırklareli'de ırkçılık yeniden hortladı

Kırklareli'de ırkçılık yeniden hortladı

DİYARİNSESİ.ORG - Geçtiğimiz hafta sonu Amedspor'un konuk olduğu Kırklareli'de oynanan karşılaşmada yine ırkçılık hortladı.

A+A-
Spor Toto 2.Lig'de geçtiğimiz hafta Kırklarli'de oynanan karşılaşmada Amedspor'u desteklemeye giden taraftarlarına yönelik maçın başından sonuna kadar ırkkçı sloganlar ve tahrike yönelik tezahüratlara karşı Diyarbakırlı taraftarların sağduyusu sayesinde olaylar büyümedi.
 
Stadın dört bir yanını Türk bayraklarıyla donatan bazı ırkçı Kırklareli taraftarı ortamı germek için, maçın başlamasıyla birlikte bu defa 10.yıl marşı ile taraftarları tahrik etmeye çalıştı. Bunların hiç birine karşılık vermeyen Amedspor taraftarı maçın sonuna kadar ırkçı ve faşist söylemlere maruz kaldı.
 
AMEDSPORLU TARAFTARLARIN İSYANI
 
Kırklareli'nin misafirperverliği (!)
 
Maç başlamadan 1 saat önce başlayan onuncu yıl marşı maç başlayıncaya kadar devam etti. Bilet fiyatı süper ligden daha da pahalı tarafımıza satıldı. Stada giriş esnasında tarafımıza "Şehitler ölmez vatan bölünmez" tarzında abuk subuk laflar edilerek küfürlü söylemlerde bulunuldu.Stadın içi Türk bayraklarıyla donatılmıştı. Görseniz sanırsınız ki MİLLİ MAÇ oynanıyor. Hakemin art niyetli olduğu zaten en başından anlaşıldı.  Hatalı verdiği karar sonucu frikikten 3. Golü hazırlayan faktör oldu.
 
IRKÇILARA LANET OLSUN
 
Maç esnasında futbolcularımıza karşı ülkücü işaretler yapılarak küfürler edilerek futbolcularımızı tahrik edilmeye çalıştılar.
 
Yine maç esnasında "Ap ....leri yıldıramaz bizleri, PKK dışarı" gibi faşistçe ithamlarda bulunuldu. Ne kadar fiziksel müdahalede bulunmaya çalışsalarda gereken müdahaleyi aldılar. Taraftarımızın 4 katı kadar karşı taraftar olmasına rağmen onlara Tribün dersi verdik. Bizi taklit etmelerini söylemiyorum bile. Tutunduğumuz onurlu ve soğukkanlı tavır karşısında Emniyet Güçleri bizleri ayakta alkışladılar. Alkışlarına ihtiyacımız mı vardı ? Yoktu. Ama biz Amed'e yakışır şekilde davrandık. Gerçekleri yani bize karşı yapılan ırkçı tezahüratları yüzlerine vurduğunuz esnada yüzümüze dahi bakamıyorlardı Emniyet güçleri.
 
Maç Hakkın'da Mesaj Atan Bir başka Taraftar:
 
Arkadaşlar maçı baştan sona izledim rakip taraftar devamlı proveke hareketleri yapip durdu stadta herkeste türk bayrağı vardı bizim futbolculara bize karşı küfürden başka bişey yapmiyodu. Bizim futbolcular sinirden top oyniyamadı emniyet sadece izledi bizde kendimizi zor tuttuk sahaya girmemek icin maç sonunda 1 tane ev sahibi taraftar goremedik.
 
KIRKLARELİSPORLU MURAT KÜRÜM: "ÇOK ÜZGÜNÜM"
 
Öte yandan Kırklareli'de oynayan Diyarbakırlı oyuncu Murat Kürüm'de atılan siyasi mm.jpgslogan ve ırkçı tutumdan yana oldukça üzgün olduğunu kaydederek şunları söyledi: "Ben Kırklarelispor'un oyuncusuyum, spor dostluk, kardeşlik ve barış için olmalı. Asla siyasi bir ortam olmaması gerekirdi. Amedspor maçında maalesef oynatılmadım.  Neden oynatılmadığımı bilemiyorum ancak maç içerisinde atılan siyasi ve ayrımcı, ırkçı sloganlar benide bu ülkenin bir evladı olarak yaraladığını söylemek isterim. İster Türk, İster Kürt olsun hepsi bu memleketin ortak değerleridir. Diyarbakır'da bu ülkenin bir parçası değil mi. Neden Kürt-Türk ayrımcı sloganlar atıldı çok üzüldüm. Bunları kabul etmek mümkün değil. Tabi bunları tüm Kırklareli insanına mal etmemek gerekir. Orada da çok değerli dostluklarımız var, sadece bu çirkinlikleri yapanlara yönelik bunların hiç doğru olmadığını ifade etmek isterim. Sonuçta bende bugün Kırklarelispor için mücadele veriyorum, bizler profesyonel oyuncularız görev verilirse ekmek yediğimiz takım için terimizi akıtırız."
 
KIRKLARELİSPOR MAÇINDA AMEDSPOR TARAFTARLARI VE AZRAİLLER İSTANBUL GRUBU
 
1932273_964051806944888_4354985443256173738_n.jpg
 
10390899_335146463336564_8951815118614235621_n.jpg
 
 

HABERE YORUM KAT