1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kırklar Meclisinden yeni kararlar
Kırklar Meclisinden yeni kararlar

Kırklar Meclisinden yeni kararlar

Sur Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kırklar Meclisi üyeleri Sur Belediyesi Başkanı Abdullah Demirbaş başkanlığında toplandı.

A+A-

Sur Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kırklar Meclisi üyeleri ile Sur Belediyesi Başkanı Abdullah Demirbaş'ın başkanlığında yapılan toplantıda temizlik, uyuşturucu, kapkaç, fuhuş, kaldırım işgalleri ve benzeri konular gündeme alınarak tartışıldı. Toplantıda konuşan üyeler; kapkaç, fuhuş, uyuşturucu gibi konularda Valilik, Emniyet, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ile görüşmeler yapılmasına karar verildi. Toplantıda konuşan Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, “Temizlik, uyuşturucu, kapkaç, fuhuş, kaldırım işgalleri gibi konuları seçmemizin nedeni, bunlar gerçekten de ilçemizin kanayan yarası olmasıdır.

Bunların neticesinde ahlaki yozlaşma ve maneviyattan uzaklaşma alabildiğine var. Kapkaç, fuhuş ve uyuşturucu için Valilik, Emniyet, BDP ve DTK ile görüşmelerin yanında zaman zaman halk toplantıları yaparak vatandaşla birebir iletişim halinde de olmalıyız. Ayrıca Kırklar Meclisi olarak kapkaç, uyuşturucu ve fuhuş konusunda bir bildiri kaleme almalı ve bu bildiriyi kendimiz dağıtmalıyız” dedi.

Demirbaş, “Ayrıca belediye olarak bir karar aldıklarını da belirterek, “Temizlik ve kaldırım işgalleri ile ilgili esnaf ve halkla toplantılar alacağız. Bu toplantılara Kırlar Meclisi Üyeleri arasından belirlediğimiz Alevi Dedesi Hasan Dede, Mala Hadi ve Papaz Yusuf bu toplantılara katılacak. Üç ayrı inancın temsilcisi olan heyetimiz halka hem dini anlamda hem de sosyal ve ahlaki anlamda duyarlılıklarını sağlamak için çalışacaklar. Bu çalışmayla halkımız anlayacaklar ki Müslümanlık olsun, Hristiyanlık olsun, Alevilik olsun hiçbir inanç bu davranışları kabul etmiyor” şeklinde konuştu.
Ayrıca Sur ilçesinin ulaşım sıkıntısı da ele alındı.

Bunun neticesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ziyaret edilerek bu konu görüşülecek. Kırklar Meclisi, uyuşturucuya, fuhuşa ve kapkaça karşıyız ve bunu istemiyoruz şeklinde bir imza hazırlanıp halka sunularak imza toplanacak. Kırlar Meclisi üyeleri arasından seçilen yedi kişilik bir heyet toplanan imzaları, belirlenen kurumları ziyaret ederken kendilerine verecek. Kırklar Meclisi, “Ortak Acı Anıtı” adında bir anıt yaptırma kararı da aldı. “Ortak Acı Anıtı”nın amacı kendimizle yüzleşmektir diyen Demirbaş, en kısa zaman da yapımına başlayacaklarını dile getirdi.