1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kırklar Dağında yıkım durduruldu
Kırklar Dağında yıkım durduruldu

Kırklar Dağında yıkım durduruldu

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesinin aldığı kararla yakımı gerçekleştirilen Kırklar Dağındaki konutlarla ilgili Diyarbakır 1. İdare Mahkemesi, yürütmenin durdurulmasına karar verdi.

A+A-

Diyarbakır’da, 2011 yılında yapımına başlanan ve yapım sürecinde birçok davalık olan Kırklar Dağındaki konutlarla ilgili geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kararla yıkım çalışmaları başlatıldı.

Kırklar Dağını yapan şirketin itiraz etmesini değerlendiren Diyarbakır 1. İdare Mahkemesi, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunun 27. maddesinin 2. Fıkrasında uygulamakla etkisi tükenecek olan idari işlemlerin yürütülmesinin savunma alındıktan sonra yeniden karar verilmek üzere idarenin savunması alınmaksızın da dudurulabileceği hükmüne varıldı.

Alınan kararda, “Davanın durumun ve olayın niteliğine göre davalı birinci savunması ile ara kararına cevabın gelmemesinden ya da savunma ve ara kararına cevap verme süreşinin geçmesinden sonra yeniden bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

(YRT-MP-Y)

09.01.2018 15:52:13 TSI
NNNN