1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kırılan trafik ışıkları, kazaya davetiye çıkarıyor
Kırılan trafik ışıkları, kazaya davetiye çıkarıyor

Kırılan trafik ışıkları, kazaya davetiye çıkarıyor

Diyarbakır'da 6-8 Ekim tarihleri arasında yaşanan olaylarda, kenti muhtelif noktalarında kırılan ve devre dışı kalan trafik lambaları nedeniyle, vatandaşlar ve araçlar büyük sıkıntı yaşıyorlar.

A+A-
Diyarbakır merkez Bağlar, Yenişehir, Kayapınar ve Sur ilçelerinin yanı sıra, bağlı diğer ilçelerinde olaylarda kırılan trafik ışıklarının öylece bırakılması ve yapılmaması, kazalara davetiye çıkarıyor.
 
BÖLGEDEN HABER'e görüşlerini ifade eden vatandaşlar ve esnaflar, 'İlimizin en işlek ilçelerinden biri olan yenişehirde ve özellikle kentimizin en faal semtlerinden biri olan Ofis semtinde kırılan ve devre dışı kalan trafik ışıkları nedeniyle bir hayli zor durumda kalıyoruz.
Her gün binlerce vatandaşın ve öğrencilerin kullandığı bu yollarda, trafik ışıklarının kullanım dışı olması, kazalara davetiye çıkarıyor.Yetkililere buradan seslenmek istiyoruz. Ölümlü kazalar yaşanmadan, lütfen soruna müdahale etsinler.Aksi halde, hepimizin üzüleceği vahim sonuçlar yaşayabiliriz'.
 
ATM'LER DE BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ
 
Öte yandan sözkonusu protesto gösterilerinde çıkan olaylarda, ATM'lerin de zarar gördüğünü belirten vatandaşlar, şunları söylediler:
 
'6-8 Ekim tarihleri arasında, Kobani'de yaşananları protesto için yapılan gösterilerde çıkan olaylar, kentimize pahalıya patladı.ATM'ler yakıldı, yıkıldı. Vatandaşlarımız, paralarını çekebilecekleri veya havale yapabilecekleri ATM bulmakta zorlanıyorlar'.
 

HABERE YORUM KAT