1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kiralık katil öldüremeyince başka birini kiralamış
Kiralık katil öldüremeyince başka birini kiralamış

Kiralık katil öldüremeyince başka birini kiralamış

Polise yapılan kayıp müracaatının cinayet çıktı. N.T.isimli kadının müracaatıyla başlatılan soruşturmayı yürüten polis, Diyarbakır'da kız kaçırmayla başlayıp İstanbul'da cinayetle sonlanan olayın sırrını çözerken, 5 kişiyi gözaltına aldı.

A+A-

stanbul'da, polise yapılan kayıp müracaatının cinayet çıktı. Nurcan T. isimli kadının müracaatıyla başlatılan soruşturmayı yürüten polis, Diyarbakır'da kız kaçırmayla başlayıp İstanbul'da cinayetle sonlanan olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına aldı. Cinayeti işlemesi için tutulan kişinin bu işi gerçekleştiremeyince olayı iki arkadaşına havale ettiği ortaya çıktı.
 
DİZİ FİLM SENARYOSU GİBİ İFADE
Bağcılar polis merkezine başvuran Nurcan T., birlikte kaçtığı İzzet Savurucu'nun esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduğunu öldürülmüş olabileceğini belirterek şikayetçi oldu. Nurcan T. poliste verdiği ifadesinde “2010 yılında S.T. ile evlendirildim. Ancak bir süre sonra eşim beni dövmeye başladı. Bunun üzerine Diyarbakır'da bulunan babamın yanına kaçıp, ayrılmak istediğimi söyledim. Ancak babam 'Onlar bizim akrabamız mahcup oluruz.' diyerek beni geri gönderdi. Ben İstanbul'a dönünce şiddet görmeye devam ettim. Birkaç kez daha babamın yanına kaçtım. Ancak her defasında aynı cevabı vererek beni gönderdiler. Sonunda Diyarbakır'a son gidişimde tanıştığım İzzet Savurucu ile birlikte kaçarak izimi kaybettirdim. Bahçelievler bölgesinde bir ev tutup birlikte oturmaya başladık. 2012 yılının Mayıs ayında oturduğumuz evi eşim ve akrabaları bastı. Ancak bir kişinin 155 Polis İmdat telefonuna yaptığı ihbar üzerine gelen polisler bizim zarar görmemizi engelledi. Yerimiz belli olduğu için hemen oradan kaçtık.” dedi.
 
KİRALIK KATİL BİZE PARA VERDİ

Bu olaydan sonra Bağcılar'da bir eve taşındıklarını anlatan Nurcan T. şöyle devam etti: “Bu olaydan 3 ay sonra kapımız çalındı. Gelen isminin Mevlüt Ö. olduğunu söyledi. Bize eşimin bu işin peşini bıraktığını ancak babamın bunu gurur meselesi yaptığını ve birlikte kaçtığım İzzet Savurucu'yu öldürmesi için kendisiyle 100 bin lira karşılığında anlaştığını söyledi. Ancak bize cinayeti işlemeyeceğini söyleyen Mevlüt Ö. 3 bin lira harçlık vererek 'Ortalıkta gözükmeyin babana işin tamam olduğunu söyleyeceğim' deyip yanımızdan ayrıldı.”
 
Bu kişinin İzzet Savurucu'nun kaybolduğu gün kendilerini telefonla aradığını anlatan Nurcan T. “İzzet en son onunla telefonla konuştu. 'Biraz geç geleceğim' deyip evden çıktı bir daha geri dönmedi.”
 
ÇALIŞTIKLARI İŞYERLERİ KAMERALARI CİNAYETİ ELE VERDİ
Polis, bu müracaat üzerine başlattığı soruşturmada Mevlüt Ö.'nün peşine düştü. Şüphelinin akrabalarına ait Güngören'de bir tekstil atölyesinde çalıştığı tespit edildi. Polis bu atölyeye giderek çalışanlara sözde alt mahallede meydana gelen bir hırsızlık olayıyla ilgili çalışma yaptıklarını bu nedenle iş yeri güvenlik kamera görüntülerini istediler. Alınan görüntüler Asayiş Şube Müdürlüğü'nde incelemeye alındı. Görüntülerde İzzet Savurucu'nun kayboluşundan 2-3 saat sonra Mevlüt Ö.'nün yanındaki iki kişiyle birlikte işyerine geldiği tespit edildi. Mevlüt Ö. ve yanındaki kişilerin üzerlerinin kan içinde olduğu tespit edildi. İşyerinde temizlenen ayrıca geldikleri otomobilin içini de yıkadıkları tespit edilen şüpheliler aranmaya başlandı.
 
ANTALYA'DA OPERASYON YAPILDI
Polis Antalya'ya gittiğini tespit ettiği şüpheli Mevlüt Ö.'nün peşine düştü. Yapılan araştırmada Suriye'ye kaçma hazırlığı yaptıkları tespit edilen Mevlüt Ö. ile kamera kayıtlarına göre bir markette alışveriş yapan Mevlüt Ö.'nün yanında görülen arkadaşı Ersin T. gözaltına alındı. Bu kişilerin ifadesi doğrultusunda kamera görüntülerinde görülen 3. kişi olan Özkan O. da yakalandı.
 
YA ÖLDÜRECEKTİM YADA ONLAR BENİ
Kayıp Şahıslar Büro Amirliği'ne getirilen 3 şüphelinin cinayeti itiraf ettiği belirtildi. 100 bin lira karşılığında kiralık katil olarak tutulduğunu anlatan Mevlüt Ö.'nün ilk önce acıyarak cinayeti işlemediği ancak işi yapmadığının ortaya çıkması üzerine tehditler aldığını söylediği öğrenildi. Kendisine bir ay süre verildiğini işi bitirmemesi halinde başka bir kiralık katil tutularak öldürüleceğini anlatan Mevlüt Ö. “Aileme de akrabalarıma bir şey yaparlar diye korktum.” dediği öğrenildi.
 
TELLE BOĞUP BIÇAKLAMIŞLAR
Şüpheli Mevlüt Ö.'nün ikinci defa geldiğinde konuşmak için İzzet Savurucu'yu yanına çağırdığı ve niyetinin otomobille dolaşmak olduğunu söyleyerek kandırdığı belirtildi. Bir süre sonra iki arkadaşını daha yanına alacağını söyleyen Mevlüt Ö.'nün ona yardım edecek olan Ersin T. ile Özkan . 'nun aracın arka koltuğuna binmesini sağladığı belirlendi. Otomobille Çatalca'ya geldiklerinde Özkan O.'nun İzzet Savurucu'yu telle boğmaya çalıştığı bu sırada Ersin T.'nin de bıçaklayarak ona yardım ettiği belirledi. Mevlüt Ö.'nün bu sırada otomobili kullanan kişi olduğu öğrenildi.
 
SU KUYUSUNA ATMIŞLAR
Şüphelilerin olaydan sonra İzzet Savurucu'yu Çatalca'nın Kestanelik bölgesinde ormanlık alana götürdükleri ve bir su sarnıcına attıklarını söyledikleri öğrenildi. Polis bu ihbar üzerine su sarnıcında yaptığı aramada kayıp İzzet Savurucu'nun cesedi ile karşılaştı. Ceset su sarnıcının içinden çıkartılarak Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı.
Bu arada polis olaydan sonra İzzet Savurucu'nun öldüğüne inanmak için kanıt olan cep telefonunu almaya gelen olayın azmettiricilerinden Hüseyin K. (23) ile babası Hanifi K.'yı (59) da gözaltına aldı.
 
AZMETTİRİCİ SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ
Kayıp Şahıslar Büro Amirliği'nde ifade veren şüphelilerden Hanifi K.'nın “Benim artık öyle bir kızım yok. Bu olayla da bir ilgim yok” diyerek suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye gönderildi.
 
KATİLLER GÜVENLİK KAMERASINDA

İzzet Savurucu'nun son görüntüleri ortaya çıktı. Güvenlik kameralarına, kiralık katillerin olay sonrası Güngören'deki bir iş yerine gidip kıyafetlerini değiştirmeleri de yansıdı. Cinayet soruşturmasını yürüten polis, olayla ilgili çok sayıda güvenlik kamerasını incelemeye aldı. O görüntülerde, olay günü bir markete giren, İzzet Savurucu da yer alıyor. Markete gelen Savurucu, buradaki alışverişinin ardından ayrılıyor.
 
Bir başka görüntü ise cinayeti işlediği öne sürülen 3 şüphelinin Güngören'deki bir işyerinden elde edildi. Cinayet sonrası olay yerine gelen şüpheliler, kıyafetlerini değiştirdikten sonra buradan ayrılıyor. Şüpheliler hemen iş hanının çıkışındaki arabalarının yanında üstlerindeki kanı temizledikleri bir bezi atarken görülüyor. Bir diğer görüntüde de olay sonrası Antalya'ya tatile giden şüphelilere polis operasyonu yer alıyor. Marketten alışveriş yapıp ayrılmak üzere olan şüpheliler, karşılarında polisi görünce neye uğradıklarını şaşırıyor. Polis ekiplerince yere yatırılan şüpheliler, daha sonra kelepçelenip gözaltına alınıyor.

HABERE YORUM KAT