1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kıraç'tan yol kesme eylemi açıklaması
Kıraç'tan yol kesme eylemi açıklaması

Kıraç'tan yol kesme eylemi açıklaması

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır-Bingöl karayolunda dün bir grubun yol kapama eylemi yapması ile ilgili yaptığı açıklamada, eylemi düzenleyenlerin pkk'ya müzahir kişiler olduğunu ifade etti.

A+A-

Ağrı'da oyların tekrar sayılmasını protesto eden bir grubun Fisovası'nda yolu trafiğe kapatmasının ardından çıkan olaylarla ilgili Diyarbakır Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, 8 kişinin gözaltına alındığı ve sorgulamalarının ardından serbest bırakıldığı ifade edildi. Yol kapatma eyleminin duyulması üzerine bölgeye güvenlik güçlerinin sevk edildiği belirtilen açıklamada, “5 Nisan 2014 günü saat 15.30 sıralarında Diyarbakır ili Lice ilçesi Fisovası mevkiinde bölücü pkk'ya müzahir 50-60 kişilik grup tarafından Diyarbakır-Bingöl karayolunun kesilerek trafiğe kapatıldığı bilgisi alınmıştır. Olayın öğrenilmesine müteakip, Diyarbakır-Bingöl karayolundaki trafik akışının eski Hani karayolundan verilmesi sağlanmıştır.

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü'nden yeteri kadar kuvvetle yapılan müdahale neticesinde olay kontrol altına alınmış ve Diyarbakır-Bingöl karayolu trafiğe açılmıştır. Yolun trafiğe açılmasını müteakip, Diyarbakır-Bingöl karayolu Kayacık köyü yol ayrımında çevre köylerden yaklaşık 1000 kişilik bir grubun toplanması nedeniyle trafik tekrar kesilmiş ve Diyarbakır- Bingöl karayolundaki trafik akışının yeniden eski Hani karayolundan verilmesi sağlanmıştır. Yapılan müdahale esnasında göstericiler ve güvenlik güçlerinde herhangi bir zayiat meydana gelmemiş olup 8 şüpheli hakkında yetkili cumhuriyet savcısının talimatı ile gözaltı işlemi yapılmış ve adli işlemlerin bitmesini müteakip serbest bırakılmışlardır” denildi.


(ÜN-AKK-SO-Y)

HABERE YORUM KAT