1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kıraç'tan spor tesislerine denetim
Kıraç'tan spor tesislerine denetim

Kıraç'tan spor tesislerine denetim

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, kentteki spor tesislerinde denetim yaptı.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdüllatif Umut'un eşlik ettiği Vali Kıraç, spor tesislerinin yanı sıra gençlik merkezlerini de ziyaret ederek buralarda yapılan çalışmala

A+A-

Seyrantepe spor salonu, yüzme havuzu, atletizm tartan pisti, Beyaz Tebeşir tesisleri, Seyrantepe Tesislerindeki futbol sahaları ve inşaatı devam eden gençlik merkezinde incelemelerde bulunan Vali Kıraç, ihalesi yapılan ve ihale aşamasında olan projeler hakkında da Umut'tan bilgi aldı.Tesisleri beğendiğini ifade eden Vali Kıraç, kentteki tesis sayısının genç nüfus oranına göre yetersiz olduğunu söyledi.

Vali Kıraç, “Tesislerin kalitesi konusu sıkıntı. Gerekli bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bazı tesisler yapım aşamasında. Genç nüfusun çok fazla olduğu bir kentte daha fazla spor tesisi olmalıdır. Bu konuda gerekli çalışmaları yapacağız. Spor müsabakalarını fırsat buldukça daha fazla takip edeceğim. Spor kentlerin olmazsa olmazıdır. Bunun bilincindeyiz” dedi.

HABERE YORUM KAT