1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kıraç'tan gaziler günü mesajı
Kıraç'tan gaziler günü mesajı

Kıraç'tan gaziler günü mesajı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

A+A-

Gaziler Haftası nedeniyle mesaj yayımlayan Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Türkiye tarihinde her zaman şehit ve gazilerle övünüldüğüne dikkat çekti.

Vali Kıraç, bu toprakların maddi bedeller ödenerek değil, şehit ve gazilerin kahramanca mücadeleleri sayesinde vatanlaştırıldığını anlattı. Vali Kıraç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Unutulmamalıdır ki, tarihimizin en görkemli medeniyeti Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Orhan Gazi gibi gazilerin attığı temeller üzerinde yükselmiştir. Aynı şekilde, Cumhuriyetimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi unvanıyla onurlandırılan Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur.

Bu bakımdan, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, medeniyetimizi daha da ileri seviyelere yükseltmek, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak da hepimiz için milli bir vazife olmalıdır. Annelerimiz, ninelerimiz bizleri daima güzel olan şehit ve gazilik şarkı ve ninnileriyle büyütmüşlerdir, öz çocuklarını bu ülke uğruna canlarını, kanlarını vermek için uğurlamışlardır. bu ülke için kanlarını döken gazilerimizi bir kez daha anıyor ve onların ne kadar cesur ve yürekli olduklarını tekrar tekrar vurguluyoruz.

Bu vatanın ve bayrağın korunmasında en önemli rolü alan kişiler, şüphesiz şehit ve gazilerimiz olmuşlardır. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü'nü kutluyor, tüm gazilerimize şükranlarımı ve minnet duygularımı sunuyorum."


(ÜN-YRT-SO-Y)

HABERE YORUM KAT