1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kınalı eller kadın derneği kadınlara umut oluyor
Kınalı eller kadın derneği kadınlara umut oluyor

Kınalı eller kadın derneği kadınlara umut oluyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da kadınlara yönelik faaliyet gösteren Kınalı Eller Kadın Derneği basın mensuplarıyla bir araya geldi.

A+A-
Kınalı Eller Kadın Derneği, Diyarbakır'da birçok kadının umudu oldu. Kadınlara eğitim vererek meslek sahibi yapan Kınalı Eller Kadın Derneği, basın mensuplarına projeleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu.
 
Açıklamaya Kınalı Eller Kadın Derneği Başkanı Müzeyyen Korkutata, proje eğitim koordinatörü Cahit Karaman,Tüketici Haklar Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Niyazi Kavar ile Dicle Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Aysel Yılmaz katıldı.
 
'Kadın Hakları ve Cinsiyet Eşitliğinin Farkındayız' isimli Avrupa Birliği onaylı proje hakkında bilgi veren Kınalı Eller Kadın Derneği Başkanı Müzeyyen Korkutata, "Farkındalık yaratmak için kadın ve erkeğe yönelik eğitimler veriyoruz. Hedefimiz bin kadın ile bin erkeğe ulaşmaktır. Proje sayesinde kadın hakları ve cinsiyet eşitliğini konulu fotoğraf ve resim yarışmaları ile anlatacağımız sergiler olacaktır" dedi.
 
(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT