1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kimsesiz ve yoksul vatandaş iş istiyor
Kimsesiz ve yoksul vatandaş iş istiyor

Kimsesiz ve yoksul vatandaş iş istiyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşayan Sedat Çelik (41), yaşamını komşularının ve mahalle gençlerinin desteğiyle sürdürüyor.

A+A-
İş bulamayan ve herhangi bir geliri olmayan Çelik, bazen günlerce aç kalıyor. 2 bin liralık elektrik ve su borcu olan Çelik, kendisine iş verilmesini istiyor. 
 
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaklaşık 9 ay önce annesini kaybeden ve tek başına yaşam mücadelesi veren Sedat Çelik, hayatını mahalle sakinlerinin desteği ile sürdürüyor. Daha önceleri bir kıraathanede çalışan ancak şimdi iş bulamayan Çelik, yoklukla savaşıyor. Günlerce aç kalan Çelik, hem biriken faturalarını ödeyemiyor hem de hayatını idame ettiremiyor. Ailesine ait derme çatma bir evde yaşayan Çelik, oturduğu mahallede tatlı satan annesinin yaşamını yitirmesi ve işinden olması ile birlikte sıkıntı yaşamaya başladığını söyledi.
 
Çelik, "Bana komşularım ve mahallenin gençleri bakıyor. Bazen utancımdan kendimi evime kilitliyorum. İş bulamıyorum ve insanlara yük olmak istemiyorum. 3-5 gün yemek yemediğim zamanlar oluyor. Bu mahallesinin insanları da çok yoksul. Nereye kadar bana yardımcı olabilirler. Yaklaşık 2 bin liralık elektrik ve su borcum birikti. Hayırsever vatandaşlardan ve devletten bana yardım etmesini istiyorum, iş istiyorum" dedi.
 
(MP-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT