1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “Kimsenin halkı elektrikten mahrum bırakmaya hakkı yok”
“Kimsenin halkı elektrikten mahrum bırakmaya hakkı yok”

“Kimsenin halkı elektrikten mahrum bırakmaya hakkı yok”

Diyarbakır’da yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösteren esnaf, kimsenin günde bir saat halkı elektrikten mahrum bırakmaya hakkı olmadığını söyledi.

A+A-

Diyarbakır’da sık sık yaşanan elektrik kesintileri halkın günlük yaşamını olumsuz etkilerken, esnaf da özellikle Ramazan ayında başlatılan elektrik kesintilerine tepki gösterdi.


Elektrik kesintilerinin kendilerinde huzur bırakmadığını belirten esnaf, yaşadıkları bu sıkıntıların giderilmesini istedi.
10 günden beri her gün bilinçli olarak 1,5 saat elektrik kesintisi yapıldığını söyleyen Erdal Börü, “DEDAŞ’ı aradığımızda arıza olduğunu söylüyorlar. Halbuki bilinçli olarak elektriği kesiyorlar. Kimsenin hakkı yok halkın elektriğini kesmeye. Geçen sene de böyle yaptılar. Yargı kararı onları durdurdu. Ancak bu sene yine yapıyorlar.” dedi.
Konfeksiyon işleten Hayri Fidan ise, DEDAŞ’ın keyfi uygulamalarına birilerinin artık dur demesinin vaktinin geldiğini belirterek, yetkililerin bu konuda daha duyarlı olmasını istedi. 


Telefoncu esnafından Fehmi Baydemir ise, her gün düzenli olarak yapılan elektrik kesintilerinin esnafı mağdur ettiğini ve yetkililerin bu soruna bir çare bulmalarını istedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler