1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kimse Yok Mu'nun kermesi 10 gün boyunca açık kalacak
Kimse Yok Mu'nun kermesi 10 gün boyunca açık kalacak

Kimse Yok Mu'nun kermesi 10 gün boyunca açık kalacak

Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şubesi tarafından ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler yararına kermes düzenlendi.

A+A-

Dernek şube binasındaki kermesin açılışını; Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği(DİGİAD) Başkanı Alaaddin Korkutata, Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Ahmet Dabanoğlu ve Kimse Yok Mu Diyarbakır Şube Müdürü Recep Tanış gerçekleştirdi.

Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği(DİGİAD) Başkanı Alaaddin Korkutata, açılışta yaptığı konuşmada Kimse Yok Mu Derneği'nin Türkiye'de ve Dünya'da ihtiyaç sahibi binlerce kişiye el uzattığını ifade etti. Korkutata, derneğin Diyarbakır'da da yıllardır birçok kişiye ulaştığını vurgulayarak, "Bugün de o hizmet zincirlerine bir yenisin daha ekleme adına burada kapsamlı bir kermes düzenlendi. Bu kermesten elde edilecek gelirle yine yüzlerce binlerce ihtiyaç sahibine hem gıda hem giyim hem farklı alanlardaki o sıkıntıları giderme adına katkı sağlanacak. Bize düşen herkesin kendi konumunda bu derneğe katkı sunmasıdır. İş adamları kendi konumlarında gayret etmeliler. Hanımefendiler, beyefendiler bu kermese gelip görerek, katkı sunmaları lazım. İnşallah daha fazla ihtiyaç sahibi insanlara ulaşılır. Ben bu manada Kimse Yok Mu'nun başkanına müdürüne bu kermesi oluşmasından emeği geçen herkese teşekkür ederim. Başarılarının dilerim.”

Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Ahmet Dabanoğlu, kermesin mağdur ailelere yardım yapma amacıyla düzenlendiğini ifade ederek, "Kermes 10 gün devam edecek. Buradan elde edilen geliri yine Diyarbakırlılar için kullanacağız. Tüm Diyarbakır'ı buraya bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kimse Yok Mu Diyarbakır Şubesi Müdürü Recep Tanış, kermeste yeni doğmuş bebekten, yaşlı insanların ihtiyacını görecek giyim eşyalarına kadar her bulunduğuna dikkati çekti.

Kermeste gıdadan giyime, hediyelik eşyadan oyuncağa, zücaciyeden kozmetik ürünlerine kadar birçok ürün yer alıyor.

HABERE YORUM KAT