1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kimse Yok mu Derneği'nden kırtasiye yardımı
Kimse Yok mu Derneği'nden kırtasiye yardımı

Kimse Yok mu Derneği'nden kırtasiye yardımı

DİYARBAKIR- Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şubesi yoksul ailelere okul öncesinde kırtasiye yardımında bulundu.

A+A-

Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şubesi yoksul ailelere okul öncesinde kırtasiye yardımında bulundu. Okul çantası, defter, kalem, kalemlik, matara gibi birçok malzemeden oluşan yardım paketleri okula başlayacak yoksul öğrencilere dağıtıldı. Çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşıladıkları için Kimse Yok Mu Derneği'ne teşekkür eden aileler yapılan yardımların kendileri için sevindirici olduğunu kaydetti. Yardım alan vatandaşlardan Yasemin Savaşçı, "İhtiyacı olanlara yardım ediyorlar gerçekten. Tespit edip yardım ediyorlar. Allah razı olsun bizi zor durumda bırakmıyorlar" dedi.

İki çocuğu olan ve çocukları okula başlayan Hülya Doğan, yapılan kırtasiye yardımı için yetkililere teşekkür etti. Çocuklarını zor şartlarda okutmaya çalıştığını anlatan Doğan, “İki çocuğum var benim. Kimse Yok Mu Derneği'ne geldik, her konuda destekçi oldular. Çocuğum bu sene okula başlayacak. Hiçbir şey alamamıştım. Sağolsun dernek bize yardımcı oldu. Telefon ettiler. Gelip paketimizi aldık. Bu sene onların yardımıyla çocuğumu okula göndereceğim. İhtiyaçlarını onlar karşıladılar” şeklinde konuştu.

Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şube Müdürü Recep Tanış, yardıma muhtaç aileleri mutlu etmenin heyecanını yaşadıklarını dile getirdi. Tanış, “Bugün bu ailelerimizi mutlu edebilmişsek, en azından bu geceyi yarını rahatça geçirmelerine vesile olabilmişsek ne ala diye biz de sevinçle çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah bundan sonrada bu yardımlarımız devam edecek. Sosyal incelemelerimiz, aileleri yerinde ziyaretlerimiz devam edecek. Ve son kaleme kadar son deftere kadar son çantaya kadar elimizdekilerin tamamını bu güzel insanlara vermek için gecemizi gündüzümüze katacağız. İnşallah bu eğitim öğretim yılı tüm çocuklarımız için hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT