1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kimse Yok mu derneğinden 3 bin aileye yardım
Kimse Yok mu derneğinden 3 bin aileye yardım

Kimse Yok mu derneğinden 3 bin aileye yardım

DİYARBAKIR - Kimse Yok Mu Derneği tarafından Diyarbakır'da 3 bin aileye yardım kolisi dağıtılacak.

A+A-

Ekonomik durumu elverişli olmayan bir çok aileye yönelik ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şubesi, gıda, ayakkabı, bay bayan ve çocuk kıyafetlerinden oluşan yardım dağıtımı devam ediyor. Bugüne kadar pek çok aileye giyecek, yakacak, beyaz eşya, mobilya, temizlik malzemeleri, okul araç gereç ve kırtasiye malzemeleri ile nakdi yardımlarda bulunduklarını ifade eden Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Ahmet Dabaoğlu, dernek olarak topladıkları yardımları Mart ayı itibariyle 3 bin vatandaşa yardım paketi olarak dağıtacaklarını söyledi.

Dabaoğlu, "2012 yılının Ekim ayından, 2013 Mart ayına kadar başta gıda olmak üzere ayakkabı, bot, kaban, parke, kazak, manto gibi kışlık kıyafetler ile iç çamaşırı ve çorap gibi temel ihtiyaçları içeren yardımlarımızı topluyoruz. Bu 5 aylık süre zarfında mağdur ailelerin bütün fertlerine kıyafet dağıtımı gerçekleştireceğiz. Ayrıca Kur'an kurslarında okuyan ve daha önceden belirlediğimiz okullarımızda eğitim-öğretim gören ekonomik durumu elverişli olmayan çocuklarımıza yönelik komplike kıyafet yardımımız devam ediyor. Belirlediğimiz bu süre zarfında toplam 3 bin aileye gıda ve kıyafet yardımı yapacağız" dedi.

Kimse Yok Mu Derneği olarak çalışmaları bu yıl çok daha geniş bir platformda gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Dabanoğlu, "Bir sosyal sorumluluk projesi olan Kimse Yok Mu Derneği'nin ana şiarı, vatandaşlarımız arasında yıkılmaz kardeşlik kaleleri inşa etmek, dayanışma ve yardımlaşmayı zirveye çıkarmaktır. Bütün muhtaçlara ulaşıp, onların bir tebessümüne vesile olarak hayır dualarını almak için, gönül dünyaları aydınlık olan bütün halkımızı bu muhteşem kardeşlik, sevgi ve yardımlaşma hamlesine davet ediyoruz.

Az veya çok olması hiç önemli değil. Yeter ki el ele, gönül gönüle verelim. Etrafımızdaki bütün ihtiyaç sahiplerine beraber ulaşalım. Bütün vatandaşlarımızı bu hayır zincirinin bir halkası olmaya davet ediyoruz. Mutluluklara ve umumi dualara el birliğiyle kapı aralayalım. Kardeş Aile projemiz ile bir damla göz yaşını da biz silelim. Bunun için zengin olmak gerekmiyor. Gönlü zengin olmak yetiyor. Diyarbakırlı iş adamlarımızı ve hayırsever kardeşlerimizi bu güzelliğin içinde yer almaya davet ediyoruz. Olabildiğince fazla sayıda ihtiyaç sahibi aileye ulaşabilirsek ne mutlu bize” şeklinde konuştu.