1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kimse savaş çığırtkanlığı yapmasın
Kimse savaş çığırtkanlığı yapmasın

Kimse savaş çığırtkanlığı yapmasın

Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor hafta sonu çok zorlu bir karşılaşmaya ev sahipliği yapacak.

A+A-

DİYARINSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK - Liderle aynı puana sahip ligin iddialı ekiplerinden Ankaragücü ile çok zor bir mücadeleye çıkacak olan Büyükşehir Belediyespor'da hedef 3 puan.

Bazı sosyal paylaşım sitelerinde bu maçla ilgili provoke edecek yazıların çıkması üzerine Diyarbakırspor Taraftarları Azrailler Gurubu bu karşılaşma öncesi sükunet çağrısı yaparak herkesi sağduyuya davet etti.

Azraiiler Grubu Başkanı Ramazan Tugay yaptığı açıklamada, Ankaragücü ile asla hiç bir problemlerinin olmadığının altını çizerek kimse boş kahramanlık yapmaya kalkışmasın, bu kente ve takımlarımıza zarar vermeye de kalkmasın dedi.

Tugay: "Maalesef kent olarak tahriklere çok açık bir yapımız var. Sonuçta Büyükşehir Belediyespor çıkacak sahada aslanlar gibi mücadelesini ortaya koyacak. Futbolu başka şeylere alet ederek kimse taraftarları germeye çalışmasın. Biz buna asla izin vermeyiz. Zaten Büyükşehir Belediyespor Yönetimi de yıllardır hem küfür, hem de olay çıkaracak taraftalar için çok sert önlemler alarak sürekli centilmenlik çağrıları yapmaktadır. Bizim asla ve asla hiç bir kulüple sorunumuz yok, eskiden herkesin ders çıkarmalarını istiyoruz. Bu kent halen bir Fener, Bursa ve İBB maçlarında yaşananların acısını üzerinden atamadan yeni bir provoke ve tahriklerle Belediyespor'umuza kimselerin zarar vermesine izin vermeyeceğiz.

KİMSE SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPMASIN

Azrailler olarak nasıl Diyarbakırspor maçlarında tribünleri dolduruyorsak, Büyükşehir maçında da  taraftar olarak bir kısım taraftarımız Arsin'e, burada kalanlar ise Büyükşehir maçına gideceğiz ve takımımıza sonuna kadar destek olacağız. Kaldı ki bizim Ankaragücü ile bugüne kadar en ufak bir sorunumuz olmadı. Bundan sonrada olmayacak. Herkes aklını başına alsın kimse boş kahramanlık peşine düşmesin. Biz çıkar takımıza destek verir  inşallah Allahın izniyle de 3 puanı alan taraf olmak istiyoruz. Sonuçta bu bir futbol karşılaşmasıdır, futbolun güzelliği zaten bir tarafın galip, diğerinin mağlup olmasıdır. Bunu tutup bir savaş çığırtkanlığına dönüştürmeye kimselerin hakkı yoktur, bu da böyle bilinsin. Saygılarımızla"

HABERE YORUM KAT