1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kilitli parke taşı yapım çalışmalar devam ediyor
Kilitli parke taşı yapım çalışmalar devam ediyor

Kilitli parke taşı yapım çalışmalar devam ediyor

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Park,Bahçe ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinin bazı mahallelerinde kilitli parke taşı ve kaldırım yenileme çalışmalarını başlattı.

A+A-

Belediye Eş Başkanları Ülkü Baytaş ve Selim Kurbanoğlu Şehitlik ve Hevsel  mahallerinde yapımı tamamlanan kilitli parke taşı çalışmalarını yerinde denetledi. 

Yenişehir Belediyesi Park Bahçe ve Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe merkezinde bulunan Cumhuriyet,Şılbe ,Hevsel ve Fabrika mahallelerinde parke taşı döşeme ve kaldırım yenileme çalışması  başlattı.

Yenişehir ilçesini daha modern ve yaşanılabilir bir ilçe haline getirmek için  çeşitli mahallelerde  de şu ana kadar 175 bin metrekareye  yakın kilitli parke taşı döşeyen Yenişehir Belediyesi, yeni ihale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte kent merkezindeki sokak ve caddelerde 25 bin  metrekare kilitli parke taşı ile kaldırım onarım ve yenileme çalışması başlattı.Bu çerçevede belediye, ilçenin Şehitlik ve Hevsel mahallelerinin  73, 79, 82, 85 ve 86’ıncı sokaklarında  parke taşı  ve kaldırım yenileme çalışmalarını tamamlayarak cadde ve sokakların daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağladı . Belediye Eş Başkanları Ülkü Baytaş ,Selim Kurbanoğlu,belediye meclis üyeleri  ve beraberlerindeki HDP,DBP İlçe Örgütleriyle birlikte Şehitlik ve Hevsel mahallelerindeki halkı ziyaret ederek yapım işlemi biten yollarda denetimlerde bulundu.  

Denetimde konuşan Eş Başkan Kurbanoğlu,"Yenişehir Belediyesi olarak ilçe sınırlarımızda çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz.

Geçen senede Şehitlik'e bağlı  Hevsel Mahallemiz de çeşitli çalışmalar yürütmüştük.Halkımızın daha rahat bir yaşam sürmesi adına bugünde eksikliklerimizin yaşandığı bu mahallemizde oluşan eksikliklerimizi tamamlamak adına buradayız.Hevsel Mahallemiz başta olmak üzere Fabrika,Şılbe ve Cumhuriyet mahallelerinde ekiplerimiz bir yandan kaldırım yenileme diğer yandan da  toplamda 25 bin metrekarelik kilitli parke taşı yapım çalışmalarına başladı."dedi.

Kurbanoğlu şöyle devam etti:"Yerel Yönetimler olarak amacımız, halk eksenli belediyecilik anlayışını  devam ettirerek yurttaşlarımıza hizmet etmek ve  daha rahat bir yaşam sürmeleri için tüm imkanları seferber etmektir. Kürt halkı açısından yaşam koşullarının zorlu geçtiğini biliyoruz.Ama biz eminiz ki halkımızın sayesinde bu zorlu yaşamın üstesinden geleceğiz.Yenişehir Belediyemiz halkın istek ve talepleri doğrultusunda çalışmalarını  yürütmeye devam edecektir.Yapmış olduğumuz bu çalışmalar halkımıza ve mahallemize hayırlı olsun." 

Halk yapılan çalışmalardan memnun 
Mahalle sakinleri de belediyenin ilçede yürüttüğü çalışmalardan dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirerek,belediyemize hangi şikayetle gittiysek bunun için çözüm arayışı üretmek için seferber oldular ,bundan dolayı belediyemize bu samimiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz. 

Mahalle Evi'ni Ziyaret Ettiler 

Eş başkanlar ardından Hevsel Mahalle Evi'ne giderek buradaki yurttaşlarla sohbet etti.Yurttaşların sorun ve taleplerini dinleyen Eş Başkanlar,sorunların çözümü noktasında gerekli  adımların atılacağını söyledi. 

HABERE YORUM KAT