1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kilise önderlerinden Büyükşehir Belediyesine ziyaret
Kilise önderlerinden Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Kilise önderlerinden Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Barışın sağlanmasına katkı sunmak amacıyla Diyarbakır’a gelen Türkiye’nin yerel Protestan Kiliselerinin önderleri, Eş Başkanlar Gültan Kışanak ile Fırat Anlı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

A+A-

Türkiye’nin yerel Protestan Kiliselerinin önderlerinden Diyarbakır Protestan Kilisesi Başkanı Ahmet Güvener, İstanbul’dan Orhan Özçelik, Semir Serkek, Bedri Peker, Behnan Konutgan, Karlos Madrigal, Levent Kinran, Ali Günay, Refik Topçu, İzmir’den Mesut Ertan Çevik, Umut Şahin, Zekai Tanyar, Ankara’dan İhsan Özbek ve Bursa’dan İsmail Kulakçıoğlu,  sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması ve barışın sağlanmasına ilişkin görüşmeler yapmak üzere Diyarbakır’a geldi.

Diyarbakır Valiliği’yle yaptıkları görüşmenin ardından Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’ya nezaket ziyaretinde bulunan Kilise Önderleri, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Suriçi’ndeki olayların sona ermesi ve yasağın kalkması için dua ettiler.  

Yarın olacak barışı bugüne çekmek için elinizi uzatın

Kilise önderleri, “Ülkemizde barış içinde ve kardeşçe yaşamak için kesinlikle umudumuz var. Bu umut, bugün biz kilise önderlerini burada buluşturdu. Halkın iradesini yansıtan Meclisimiz, Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve yerel yöneticilerimiz el ele verip çatışmaya gerek yok bu sorunları diyalogla çözeceğiz dedikleri an ülkemizdeki kara bulutlar hemen kalkacaktır. Yalvarıyoruz: Yarın olacak barışı bugüne çekmek için elinizi uzatın.” dediler.  

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler