1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu'yla görüşecekler
Kılıçdaroğlu'yla görüşecekler

Kılıçdaroğlu'yla görüşecekler

Doğu ve Güneydoğu'daki oda ve borsa başkanlarından oluşan “insiyatif” bugün CHP Lideri Kılıçdaroğlu'yla Kürt sorunun çözümü konuşacak.

A+A-

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki oda ve borsa başkanlarının oluşturduğu ''Kürt Sorununda Odalar ve Borsalar İnisiyatifi''nin bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geleceği bildirildi.
 
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (DTSO) yapılan yazılı açıklamada, geçen hafta TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu eşliğinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Can ile bölge oda ve borsa başkanlarının bugün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelecekleri belirtildi.
 
KILIÇDAROĞLU'YLA GÖRÜŞECEKLER

 
Açıklamada, CHP'nin bir zamanlar bölgede birinci parti olduğunu, bölgenin bugün CHP'den ahde vefa beklediğini kaydederek, şu ifadelere yer verdi:
 
''Bilindiği gibi CHP bir zamanlar bölgemizde birinci partiydi. Bölgemiz CHP'nin olumlu politikalarına her zaman destek verdi. En son sayın Erdal İnönü döneminde SHP yine bölgede birinci parti olarak çıkmıştı. Bölge halkı her zaman olumlu politikaları destekledi. Bugün CHP, o yıllardaki çizgisine yaklaşsa yine gerekli ilgiyi görebilecektir. Bölge halkı, şiddet ortamının sona ermesi için CHP'nin rol üstlenmesini bekliyor. Bu anlamda CHP'den ahde vefa bekliyor. Bölgeyi iyi bilen temsilciler olarak bizde CHP'den çözüm yolunu açıcı bir çaba bekliyoruz.''

KÜRT SORUNUN ÇÖZÜMLENMESİ İÇİN

Açıklamada, inisiyatifin görüşmeden sonra bir açıklama yapmasının beklendiği belirtilerek, Ekim ayının başında bölge ticaret odaları ve borsa temsilcilerinin bir araya gelerek müzakere çağrısında bulundukları anımsatıldı.