1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kılıçdaroğlu'na Diyarbakır'da boyacıdan şok tepki!
Kılıçdaroğlu'na Diyarbakır'da boyacıdan şok tepki!

Kılıçdaroğlu'na Diyarbakır'da boyacıdan şok tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Diyarbakır'da ''Geleceği Birlikte Kuruyoruz'' toplantısına katıldı.

A+A-
Kılıçdaroğlu STK temsilcileriyle görüşmek üzere gittiği Sur ilçesinde bir ayakkabı boyacısı önünü keserek ''Burada başka Ankara'da başka konuşuyorsunuz. Barışı getirmek için siz de biraz çalışın'' dedi!
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Diyarbakır'da ''Geleceği Birlikte Kuruyoruz'' toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu STK temsilcileriyle görüşmek üzere gittiği Sur ilçesinde bir ayakkabı boyacısı önünü keserek  ''Burada başka Ankara'da başka konuşuyorsunuz. Barışı getirmek için siz de biraz çalışın'' dedi!
 
Kürt sorununun çözümü için 4 yıllık iktidar süresi isteyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:
 
"Çözülemeyecek hiçbir sorun yok. Yeter ki bir araya gelelim. Saygı içinde birbirimizi dinleyelim. Bir araya geleceğiz huzur içinde oturup konuşacağız. 30 yıldır ortada bir sorun var. Bu sorun güvenlik önlemleriyle çözülemez dedik. Aklı egemen kılmak gerekiyor. Siyasiler güvenliğe havale etti. Sorunu demokrasi ve özgürlükle çözeceğiz Asıl derdimiz Kürt sorununun çözümü konusunda kendi çözümlerimizi Kürt halkına yeteri kadar anlatamadık. Kabahat sizde değil bizde. Diyorlar ki; CHP barışı savunan bir parti değildir. Bu hayatımda duyduğum en saçma cümledir."
 
''BURADA BAŞKA ANKARA'DA BAŞKA KONUŞUYORSUNUZ''
 
Kılıçdaroğlu STK temsilcileriyle görüşmek üzere gittiği Sur ilçesinde bir ayakkabı boyacısı önünü kesti.
 
60 yaşındaki Vahit Çetin, çözüm süreci için cesaretli olmasını ve ağırlığını koymasını istediği Kılıçdaroğlu'na ''Burada başka Ankara'da başka konuşuyorsunuz. Barışı getirmek için siz de biraz çalışın'' dedi.
   

HABERE YORUM KAT