1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kılavuz'dan ilk yarı değerlendirmesi
Kılavuz'dan ilk yarı değerlendirmesi

Kılavuz'dan ilk yarı değerlendirmesi

DİYARBAKIR - Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'da kulüp başkanı Metin Kılavuz, takım olarak Türkiye'de ilklere imza attıklarını söyledi.

A+A-

Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Sümer Park Ortak Yaşam Alanı'nda İHA muhabirine ilk devreyi değerlendiren Kılavuz, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un 1990 yılından beri kentte hizmet yürüten bir spor kulübü olduğunu belirtti. Özellikle son 8-9 yıldır bu rolünü sosyal sorumluluk politikası ile de devam ettirdiğini kaydeden Kılavuz, “Büyükşehir Belediyespor olarak ilk devreyi birincilikle kapatmış olmamız bir başarı olarak görülüyor ancak, biz aslında bir altlığı olan bir kulübüz.

Büyükşehir Belediyespor olarak Türkiye'de ilklere imza attık. Üç adet spor konferansları düzenledik. Bizim toplumumuzda önce fikir sahibi olunuyor sonra bilgi sahibi. Biz diyoruz ki önce ortak akılla önce bilgiye ulaşalım, daha sonra bir fikir üretelim. Bu bağlamda, bu konferanslar çok verimli geçti" dedi.
Bu yıl kulübe ait vakıftan kiraladıkları bir arazi üzerinde, 200 konaklamalı spor sahalarının olduğu bir tesisi kente kazandıracaklarını aktaran Kılavuz, bunun sözünü verdiklerini ve bir sıkıntı olmaması durumunda, gelecek sezon bu tesisi kente kazandırmış olacaklarını ifade etti.

Kılavuz, şampiyonluğu hedeflediklerini vurgulayarak, " Bu da şu açıdan önemliydi. Bölgeye baktığımız zaman, 6-7 tane profesyonel takım var. Bunların çoğu da 3. ligde mücadele veriyor. Diyarbakır kentini ele aldığımız zaman, bu kadar büyük bir nüfus oranı olan bu kentin 3. ligi hak etmediğini düşünüyoruz. Gerçi daha ilk devre bitti. Çok da erken konuşmamak lazım ancak, bizim bu kente bir şampiyonluk sözümüz var. Bunu bu kente armağan etmek istiyoruz" diye konuştu.

Kulüplerinin 12 maç boyunca hiç yenilmeyerek büyük bir başarı elde ettiğini dile getiren Kılavuz, Türkiye liglerinde, 17 maçta en çok puan alan takım olduklarını da sözlerine ekledi.