1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kikizade'den Dünya Kadınlar Günü mesajı
Kikizade'den Dünya Kadınlar Günü mesajı

Kikizade'den Dünya Kadınlar Günü mesajı

DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Başkanı Mürsel Kikizade, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

A+A-
Kikizade mesajında, kadının umut içinde olduğu ülkelerin de umut içinde olacağını söyledi. Kikizade, "Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler. Kadınlarımızın hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanımalı ve önlerini açmalıyız.
 
Okuma oranlarını artırmalı; sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta ön plana çıkmalarını sağlamalı ve siyasette onlara daha çok alan açmalıyız. Tüm bunlarla beraber, kadına yönelik şiddetin artık bir son bulması için tüm toplum kesimleri olarak daha duyarlı olmalıyız.
 
Çünkü Türkiye'de ve dünyada kanayan bir yaradır kadına şiddet. Kadına kalkan el iflah olmaz. Annesine, eşine, kız kardeşine, kızına şiddet uygulayan bir ruhun iflas ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bizim medeniyet değerlerimize göre kadın kutsal bir varlıktır. Peygamber Efendimiz, 'Cennet anaların ayağının altındadır buyurmuştur'. Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir.
 
Bizlerin de yerel yönetimler olarak, kadınları desteklemek gibi bir görevi ve sorumluluğu vardır. Kadınlarımıza yönelik hizmetlerimizi bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da artırarak sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle Türkiye ve dünya üzerindeki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" dedi.
 
(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT