1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kick Boks şampiyonasında büyük başarı gösterdiler
Kick Boks şampiyonasında büyük başarı gösterdiler

Kick Boks şampiyonasında büyük başarı gösterdiler

DİYARBAKIR- Gençler Bay-Bayan Türkiye Kick Boks Şampiyonası'nda madalya kazanan sporcular, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut'u ziyaret etti.

A+A-

Beraberinde başarılı sporcularla Müdür Umut'u makamında ziyaret eden Kick Boks Milli Takım Antrenörü İbrahim Ufuk Ertaş, yaptığı konuşmada, 18-24 Ağustos tarihleri arasında Adıyaman'da yapılan Büyükler-Gençler Bay-Bayan Türkiye Kick Boks Şampiyonasında Diyarbakır'dan katılan sporcuların bir birincilik, üç ikincilik ve üçte üçüncülük kazandığını söyledi.

Şampiyonada dereceye giren Çağlar Bingöm ve Ceren Bingöm kardeşlerin Dünya Takımlar Şampiyonasına yer almaya hak kazandığını kaydeden Ertaş, "Şirvan Alan ile yetiştirme yurdunda kalan Mukkader Batır Antalya'da yapılacak Dünya Şampiyonası'na katılacak. Bu branşta  son yıllarda Diyarbakır ilini gerek yurt içi gerekse uluslararası arenada başarılı bir şekilde temsil ediyoruz. Milli Takımlara en çok sporcu veren branşların başında geliyoruz" dedi.

Müdür Umut ise  bu sporcuların kazandığı başarının önemine vurgu yaparak, şöyle konuştu:

"Kicks Boks Milli takım antrenörümüz olan İbrahim Ufuk Ertaş ile sporcularımızı kutluyorum. Ama beni en çok duygulandıran yetiştirme yurdunda kalan ve kısa bir süre olmasına rağmen dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanan Mukkader Batır kızımızın başarısıdır. Yetiştirme yurdunda kalan çocuklarımıza büyük bir örnek olup onların da spora kazandırması için ön ayak olacak. Yetiştirme yurdu yetkilileriyle bir araya gelip orda ki çocuklarımız için kurs düzenleyececeğiz. Bu sayede yeni şampiyonlar yeni Mukkaderler yetiştireceğiz."

HABERE YORUM KAT