1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Kıbrıs'ın En Güzel Tatil Bölgeleri
Kıbrıs'ın En Güzel Tatil Bölgeleri

Kıbrıs'ın En Güzel Tatil Bölgeleri

Kıbrıs’ta tatil yapmak için birçok güzel bölge bulunuyor.

A+A-

Kıbrıs’ta tatil yapmak için birçok güzel bölge bulunuyor. Bu bölgeler elbette tatilcilerin kriterine göre değişebiliyor ancak genel anlamda hangi tatilcinin hangi bölgede tatil yapması gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Genel anlamda tüm bölgeleriyle bir tatil cenneti olan Kıbrıs’ın öncelikle Girne şehrinden bahsedeceğiz ve kimler neden Girne’de tatil yapmalı? Bunları anlatacağız.
Kıbrıs’ın harika güzelliklerinin tümünü görerek, eşsiz plajlarında yüzerek muhteşem otellerinde tatil yapmak için .
YÜZME MEKÂNI GİRNE
Denize kıyısı olan yerlerin tatil merkezi olmasını sağlayan en büyük etken elbette yüzme faktörüdür. Tatilcilerin birçoğu denizin keyfini çıkarmak ve güneşte kavrulmak için bu bölgelere gelir. 15 km’lik bir sahile sahip olan Girne’nin, sadece 1 km’lik bir sahili kullandığını belirtmek isteriz. Geriye kalan 14 km ise liman alanı ve askeri bölgenin elinde olduğu için kullanıma yasak. Ancak 1 km sahil az bir mesafe değildir ve Girne halkı tarafından çok iyi değerlendirilmiş. Sahil kesiminde muhteşem barlar, kaliteli oteller, Cluplar, Casinolar ve benzersiz kum taneleriyle hazırlanmış eşsiz plajlar ile dolu. Denizin masmavisi ve dalgaların oluşturduğu müzik şenliği sayesinde eşsiz bir tatil geçirebilirsiniz. Hem hesaplı hem de eğlence dolu tatil geçirmek isteyenler için en doğru yer Girne’dir.
LEFKOŞA DEREBOYU
Osman Paşa ve Mehmet Akif Caddelerince uzanan bu bölge, kısa tabirle İstanbul’daki Bağdat caddesi denebilir bu bölgeye. Yaz kış hiç fark etmez sürekli hareketli ve canlı bir yer. Lefkoşa’nın göbeğinde bulunan bu yerde, Tommy Hilfiger, Nike, Apple, New Balance ve Mango gibi ünlü şirketlerin mağazalarını bulabilirsiniz. Esiz bar ve restoranları, Kıbrıs’a gelen tüm turistleri kendine çekmeyi başarmıştır. Kıbrıs’sın en güzel yemekleri bu bölgede yapılır ve alış verişin kalbi burada atar. Bu caddenin tam orta noktasında, 1946 yapımı, restore edilmiş bir İngiliz evi bulunmakta. Cadde üzerinde devasa restoranlar bulunuyor ve bunlardan biride Charlotte’dir. Genel olarak yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânı bu caddedir. Hareketli ve eğlenceli bir tatil geçirmek istiyorsanız, Dereboyu bölgesi tam size göre olabilir. Denizin eşsiz mavisi ve yeşilliklerle dolu bu alanda, dilediğiniz gibi bir tatil geçirmeniz için gerekli olan tüm imkânlar sunulmuş halde. Üstelik lüks otellerde dilediğiniz kadar kalabilir ve çevredeki Clup’larda gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Eğer eğlence ve hareket dolu bir tatilin peşindeyseniz, Lefkoşa Dereboyu tam size gör bir yerdir.
Kıbrıs’a gitmek için .
 

HABERE YORUM KAT