1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KHB'de neler oluyor?
KHB'de neler oluyor?

KHB'de neler oluyor?

'Personel kıyımı' yaptığı iddia edilen Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Uygun, kapılarını basına kapattı.

A+A-
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uygun, 'bazı personellerin görevden alındığı ile ilgili' basında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.
 
Doç Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu'nun görevden alınmasının ardından geçtiğimiz Diyarbakır Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine atanan Doç. Dr. Uygun'un göreve başladıktan sonra, özellikle bazı hastane başhekimlerinin istifalarını istediği ileri sürülmüştü. İddialarla ilgili sorularımıza cevap veren Doç. Dr. Uygun, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Hastanelerde personel kıyımı gibi bir uygulama kesinlikle söz konusu değil” ifadelerini kullandı. Basın Birimi kapatıldı Göreve geldikten sonra ilk iş olarak Yatırım Birimini fesheden Uygun'un, DEAH'ta bulunan “Basın Bürosu”nun kapatması da tepki görüyor. Yaklaşık iki aydan beri hastanede basın ile ilgili biriminin bulunmaması hastane hakkında bilgi alınmasına da engel olduğunu ifade eden basın mensupları, “Hastane hakkında merak ettiğimiz sorulara muhatap bulamıyoruz. Sayın Genel Sekreter ile görüşmemiz de neredeyse imkansız. Ne telefonlarımıza ne de randevularımıza bir cevap alamıyoruz. Bölgenin en büyük hastanelerinden birinde böyle bir uygulama yapılmasının bir izahı yok. Sanki hastane basın ile ilgili tüm ilişkilerini askıya almış ve içine kapanarak çalışma gayreti içinde olduğu görüntüsü veriyor” dediler.
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT