1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KGF DTSO'da hizmet vermeye başladı
KGF DTSO'da hizmet vermeye başladı

KGF DTSO'da hizmet vermeye başladı

Kredi Garanti Fonu Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde hizmet vermeye başladı.

A+A-

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, KGF'nin bundan sonraki süreçte DTSO kurum binası bünyesinde hizmet verecek olmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, amaçlarının farklı kurumları oda bünyesinde toplayarak, üyelere daha kaliteli hizmet vermek olduğunu belirtti.

Kredi alma konusunda işverenlerin bankalarla yaşadıkları teminat sıkıntılarına da değinen Sayar, başarı vadeden genç ve yaratıcı girişimcilerin, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, büyüme ve gelişmelerine destek veren KGF'nin, iyi iş fikirlerinin önündeki teminat yetersizliği engelini de ortadan kaldırmaya alternatif olduğunu sözlerine ekledi.

KGF Diyarbakır Şubesi Uzman Yardımcısı Serkan Akalın ise fiziksel altyapı anlamında kendilerine destek olan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar'a teşekkürlerini ileterek, KGF olarak bütün oda üyelerine kapılarının açık olduğunu ve gereken desteği sunmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Yeni iş kurma, mevcut tesisin genişletilmesi hammadde temini gibi alanlarda kefalet verildiğini belirten Akalın kefalet üst limitinin de 1 milyon TL olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT